środa, 22 maja 2019

„Trofea” trzecim singlem z najnowszej płyty Dawida Podsiadło

Dawid Podsiadło ujawni jutro teledysk do trzeciego singla z diamentowej już płyty „Małomiasteczkowy”, zatytułowanego „Trofea”. Dzisiaj natomiast okazało się, że wspólny koncert Dawida i Taco Hemingwaya na PGE Narodowym został wyprzedany. „Małomiasteczkowy” nie znika z czołówki list sprzedażowych w Polsce od prawie 30 tygodni. Album osiągnął właśnie status Diamentowej Płyty, tak samo jak dwa poprzednie krążki Dawida - „Comfort And Happiness” oraz „ Annoyance And Disappointment”. Podsiadło jest zatem niekwestionowanym rekordzistą Oficjalnej Listy Sprzedaży (OLiS). Dwa pierwsze single z płyty, tj. „Małomiasteczkowy” oraz „Nie Ma Fal” przez wiele tygodni są czołówką radiowych list przebojów i serwisów streamingowych, zyskując odpowiednio statusy diamentu i potrójnej platyny.


Dawid Podsiadło nie tylko w tej dziedzinie poprzeczkę winduje w nieuchwytne dotąd dla gatunku rejony. Podczas jesiennej trasy wypełnił 4 razy Halę Torwar, a w koncertach artysty uczestniczyło ponad 110 tysięcy osób. Dziś właśnie wyprzedał wspólny koncert z Taco Hemingwayem na PGE Narodowym w Warszawie (28 września 2019). W ciągu trzech godzin fani zakupili ponad 98% puli biletów, finalnie wykupując wszystkie w ciągu 5 dni. Będzie to zatem prawdopodobnie największy biletowany koncert polskich artystów na przestrzeni ostatnich lat. Taco Hemingway w ubiegłym roku, tak samo jak Podsiadło, zagrał wyprzedaną trasę promując album „Café Belga”. Również jego projekt z Quebonafide bił rekordy popularności. Nadchodzący koncert na PGE Narodowym będzie pierwszym po dłuższej przerwie i jedynym, jaki Taco zagra w tym roku.
Fani spekulują na temat tego, jak będzie wyglądać koncert, a Podsiadło z zaskoczenia ogłasza premierę teledysku do trzeciego singla ostatniej z płyty. Prawem serii można zatem spodziewać się wyjątkowego video i tylko nieliczni szczęśliwcy, uczestniczący w jego produkcji, zachowują pokerowe twarze, pytani o skalę przedsięwzięcia. Wystarczy jednak rzucić okiem na kredyty i obsadę, aby zyskać świadomość, na co czekamy. Premiera tego teledysku będzie chyba najmilszym urodzinowym prezentem Dawida Podsiadło.
Trofeów” w wersji radio edit można posłuchać już dziś, ale na najpilniej strzeżony klip w kraju trzeba będzie poczekać do jutra, do godziny 13:00.


Kredyty teledysku:

Title: Trofea
Client: Muzk Management
Production Company: Papaya Films
Director: Daniel Jaroszek
DP: Wojtek Zieliński
Creative Idea: Maciek Woć, Dawid Podsiadło
Postproduction: Lunapark

Cast:
Dawid Podsiadło
Agata Buzek
Wiktor Zborowski
Borys Szyc
Magdalena Cielecka
Krzysztof Materna
Jerzy Stuhr
 

 


Mat. pras: Sony Music Poland

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz