sobota, 9 marca 2019

Zespół Tulia zaprezentował piosenkę, którą wykona podczas 64. Konkursu Piosenki Eurowizji w Tel Avivie

Dnia 15 lutego br. Komisja Konkursowa TVP zadecydowała, że reprezentantem Polski w  64. Konkursie Piosenki Eurowizji 2019 w Tel Avivie będzie zespół Tulia. Grupa wykona nową, przygotowaną specjalnie na tę okazję wersję singla „Pali Się” „Fire Of Love (Pali Się)”. Tulia zaśpiewa w dwóch językach: polskim i angielskim. „Fire Of Love (Pali Się)” to połączenie mocnego rockowego klimatu z elementami folku.

„Fire Of Love (Pali Się)” to najdynamiczniejszy i z całą pewnością najbardziej rockowy utwór w repertuarze zespołu. Wykorzystanie archaicznej techniki wokalnej przez wokalistki - zwanej śpiewokrzykiem w połączeniu z ultra nowoczesnym aranżem daje piorunujące, niepowtarzalne i natychmiast rozpoznawalne brzmienie Tuli, którego nie sposób pomylić z niczym innym na świecie. To specyficzne brzmienie przyniosło już rzesze fanów Tulii na świecie, a występ na Eurowizji da szansę to grono jeszcze powiększyć.
„Fire Of Love (Pali Się)” skomponowała Nadia Dalin, a słowa napisali Sonia Krasny (tekst polski), Allan Rich i Jud Friedman (tekst angielski).
Jud Friedman i Allan Rich to ikony songwritingu, dwukrotnie nominowani do Oscara za najlepszą piosenkę, w tym za „Run To You” Whitney Houston, nominowani również do Grammy oraz Złotych Globów. Pisali między innymi dla takich wykonawców jak Ray Charles, Chaka Kahn, *NSYNC, Kenny Loggins, James Ingram, Rod Stewart czy Tina Turner.
Nadia Dalin  wspólnie z Sonia Krasny komponują dla zespołu Tulia od samego początku, skupiając się na wyjątkowym klimacie, melodyce i emocjach zwartych w ich twórczości. To one są odpowiedzialne za wszystkie autorskie utwory Tulii, w tym za nagrodzony w Opolu „Jeszcze Cię Nie Ma”.
Producentem muzycznym i twórcą aranżacji „Fire Of love (Pali Się)” jest Marcin Kindla.
64. Konkurs Piosenki Eurowizji 2019 odbędzie się w dniach 14-18 maja w Tel Avivie. W ubiegłym roku piosenką „Toy” finał wygrała reprezentantka Izraela, Netta Barzilai.

Skład Tulii tworzą: Tulia Biczak, Joanna Sinkiewicz, Patrycja Nowicka i Dominika Siepka.


 


Mat. pras: Universal Music Polska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz