wtorek, 30 października 2018

Tulia zapowiada wersję deluxe debiutanckiej płyty, z kolejnymi autorskimi piosenkami

16 listopada ukaże się wersja deluxe debiutanckiej płyty Tulii. Na podwójnym krążku znajdzie się 20 utworów, z czego aż 5 to premierowe, autorskie kompozycje, które potwierdzają niesamowity potencjał twórczy grupy. W dwóch piosenkach można usłyszeć tak znakomitych artystów jak Kasia Kowalska czy wirtuoza akordeonu,  Marcina Wyrostka.Co będzie można usłyszeć w nowych, autorskich utworach Tulii?

„Trawnik”, jeden z dwóch utworów nagranych w duecie – z Kasią Kowalską. Tak o współpracy mówi artystka: „Pomysł zaśpiewania wspólnie z Tulią pojawił się tuż po usłyszeniu ich w eterze. Przenikliwość i emisja zespołu Tulia zgrały się idealnie podczas naszego wspólnego wykonania piosenki „Aya” na festiwalu w Sopocie 2018. Ciepłe opinie ludzi po występie ośmieliły mnie do zaśpiewania z dziewczynami jeszcze raz”.

„Nie Zabieraj” powoduje, że świat na chwilę się zatrzymuje, jednocześnie to jedna z najmocniejszych kompozycji w przekazie emocjonalnym.

„Pali Się” – bardzo rockowa i bujająca piosenka z cudownie melodyjnym refrenem.

„Dreszcze” – nagranie, które wywołuje tytułowe dreszcze u większości słuchających już od pierwszych dźwięków. To najbardziej folkowy w aranżacji i instrumentarium utwór w zestawie. 

„Nasza Kołysanka” – utwór zrealizowany metodą na tzw. 100%. W tym numerze słychać tylko cztery wokale śpiewające białymi głosami wsparte przez jednego z najwybitniejszych polskich instrumentalistów, wirtuoza akordeonu Marcina Wyrostka - drugiego z gości na wydawnictwie. Wyrostek tak mówi o współpracy z zespołem: „Najważniejszym dla mnie elementem w muzyce są emocje. Ballada jest właśnie taką piosenką, gdzie tekst, linia melodyczna i konstrukcja bardzo porusza. Unikatowe brzmienie wokali zespołu Tulia nadaje tutaj wyjątkowy klimat, co było dla mnie niezwykle inspirujące podczas nagrań”.

W rok od spektakularnego debiutu, zespół Tulia wystąpił podczas gali Fryderyki 2018 u boku Natalii Nykiel i Pianohooligana, wydał swój debiutancki album (status Platynowej Płyty), zdobył trzy nagrody na 55. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu oraz wystąpił razem z Kasią Kowalską podczas Top Of The Top Sopot Festiwal 2018 i na Lato z Radiem Festiwal 2018 w Gdyni.
28 października w katowickim klubie Królestwo swój finał miała pierwsza trasa koncertowa Tulii. Koncerty odbyły się w 8 miastach Polski (Warszawa, Łódź, Bydgoszcz, Gdańsk, Szczecin, Poznań, Wrocław, Katowice) i zgromadziła niemal 3 000 fanów.

 
 
 
Mat. pras: Universal Music Polska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz