środa, 26 lipca 2017

PREMIERA: W sieci dostępne jest już nowe video Anity Lipnickiej & The Hats

„Żyjemy za szybko, zbyt mechanicznie. Spalamy się, zatapiamy w betonie. Gubimy siebie w wyścigu o nic w otoczeniu wielkomiejskich scenografii. Czas się zatrzymać. Czas wrócić do żródeł...” - Anita Lipnicka.

 
„Z Miasta” to drugi singiel Anity Lipnickiej zwiastujący jej nowy krążek, którego wydanie zaplanowano na listopad br. Dzisiaj opublikowany został obraz do tego utworu.

Teledysk został zrealizowany w przepięknych okolicach Zajezierza Śląskiego, w Górach Sowich. Wyreżyserował go Jędrzej Guzik, za zdjęcia odpowiedzialny jest Arkadiusz Glensk (Fismoll)
Muzycznie jest to chyba najbardziej energetyczna kompozycja, w jakiej do tej pory można było usłyszeć Anitę Lipnicką .„Z Miasta” przywodzi na myśl ducha projektów takich artystów jak Ben Howard czy wczesny Coldplay. W piosence czuć lekkość i powiew świeżego powietrza. Nowością jest również fakt, iż całe nadchodzące wydawnictwo sygnowane jest nazwą Anita Lipnicka & The Hats.

„Po raz pierwszy od wielu lat nagrywam płytę w Polsce, bez udziału muzyków sesyjnych – mówi Lipnicka. To, co się na niej wydarzy, jest wynikiem pracy zespołowej, z grupą tych samych ludzi, z którymi od ponad dwóch lat występuję na scenie”.

The Hats tworzą: Bartosz Niebielecki – bębny, Kamil Pełka – bas, Piotr  Świętoniowski – instrumenty klawiszowe oraz Bartek Miarka – gitary. Co to będzie za płyta?

„Cóż, wydaje mi się, że zatoczyłam pewne koło. Zaczynałam jako wokalistka popowego zespołu w latach 90. Otarłam się o alternatywę śpiewając ponad 10 lat w duecie z Johnem Porterem. Na swoich ostatnich solowych albumach byłam  poetycka i zadumana. To były płyty niebieskie. Przyszła pora na kolor zielony! – enigmatycznie wyjawia artystka.  Afirmację życia, celebrację prostoty bycia tu i teraz”.

 
 
 
 
M. Pras: Warner Music Poland

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz