wtorek, 2 czerwca 2015

Legenda polskiego rocka HEY - wydaje nową płytę!

5 czerwca do sprzedaży trafi nowa płyta legendy polskiego rocka, grupy HEY pt. „HEY w Filharmonii. Szczecin Unplugged”. Wydawnictwo, zawiera 14, na nowo zaaranżowanych kompozycji z repertuaru zespołu w wersjach akustycznych.
Dążenie zespołu do zarejestrowania koncertu Unplugged, zbiegło się z inicjatywą Filharmonii do współtworzenia unikalnego projektu - wydarzenia specjalnego tylko dla tego miejsca. 
I tak powstał „HEY w Filharmonii. Szczecin Unplugged“ - to zapis koncertu, na którego repertuar składają się doskonale znane utwory w zupełnie nowych opracowaniach, nowym kontekście i wykonane w nowym miejscu – w zapierającej dech w piersi wyglądem i imponującej warunkami akustycznymi, nagrodzonej prestiżową nagrodą architektoniczną im. Miesa van der Rohe Filharmonii w Szczecinie. Na potrzeby tego koncertu skład zespołu został poszerzony o doborowe grono muzyków Orkiestry szczecińskiej Filharmonii. Szlachetne brzmienie instrumentów orkiestrowych, na których zagrali szczecińscy filharmonicy oraz muzycy towarzyszący zespołowi na koncertach HEY Unplugged, doskonale rozbudowało warstwę muzyczną utworów zespołu. HEY, zanurzony w akustycznym żywiole odkrywa zupełnie nowe muzyczne światy. Większości z utworów zebranych na „HEY w Filharmonii. Szczecin Unplugged“ w wersji bez prądu jeszcze nie słyszeliście, żadnego w takim opracowaniu.
To również, w pewnym sensie, powrót do domu, bo przecież koncert - którego zapis oddajemy właśnie w Państwa ręce - odbył się w mieście, z którego HEY wypłynął przed ćwierćwieczem na szerokie i burzliwe wody wielkiej kariery.
Warto dodać, że ostatni tego typu album HEY - „HEY MTV Unplugged”, w 2014 roku uzyskał status potrójnie platynowej płyty. Łącznie HEY ma na swoim koncie 19 platynowych płyt, co, czyni zespół bezkonkurencyjnym liderem w posiadaniu takiej ilości platyn w Polsce.
Poniżej zamieszczam okładkę oraz trackilstę.


Tracklista:


1. Intro
2. A Ty
3. Boję się
4. Chiński urzędnik państwowy
5. Kto tam? Kto jest w środku?
6. Lot pszczoły nad tymiankiem
7. Mimo wszystko
8. R.E.R.E.
9. Do rycerzy, do szlachty, do mieszczan
10. Stygnę
11. Umieraj stąd!
12. Wczesna jesień
13. Wilk vs. kot
14. WodaMateriały: KAYAX 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz