poniedziałek, 3 czerwca 2019

Muniek Staszczyk ponownie w wydaniu solo. Premierowy klip już dostępny

Po zawieszeniu działalności grupy T.Love, Muniek Staszczyk powraca w nowej solowej odsłonie. „Pola” to tytuł pierwszego singla zapowiadającego nowy album artysty, którego premiera jest zaplanowana na październik 2019 roku.  


Autorem scenariusza i reżyserem teledysku do piosenki jest Katarzyna Sawicka. Tytułową  rolę Poli zagrała Agatę Buzek, na ekranie można dostrzec też Jacka Braciaka.
Przy realizacji nowego albumu Muniek Staszczyk  podjął współpracę z nowym zespołem: Jurek Zagórski - gitara (Natalia Przybysz, Maria Peszek), Kasia Piszek – instrumenty klawiszowe, vocal (Brodka, Artur Rojek, Rita Pax), Pat Stawiński (Natalia Przybysz, Maria Peszek), Kuba Staruszkiewicz (Natalia Przybysz, Maria Peszek). Producentem muzycznym płyty jest Jurek Zagórski. Za mix odpowiada Piotr Emade Waglewski. Wyjątek stanowi utwór „Pola”, który w całości wyprodukowany i zmiksowany został przez Bartosza Dziedzica, producenta krążków m.in. Brodki, Dawida Podsiadło czy Artura Rojka, laureat tegorocznego Fryderyka. Na wydawnictwie pojawi się najprawdopodobniej 10 piosenek, skomponowanych przez m.in. Wojciecha Waglewskiego, Błażeja Króla, Jurka Zagórskiego, Kasię Piszek, Olka Świerkota czy Janka Pęczaka.  
Nadchodzący album będzie nosił tytuł „Syn Miasta”, a jego premiera zapowiadana jest przez Wydawnictwo Agora na 18 października 2019 br.
Miesiąc wcześniej nakładem Wydawnictwa Literackiego ukaże się biografia Muńka Staszczyka autorstwa Rafała Księżyka pt. „King”.
30 listopada w Klubie Stodoła w Warszawie Muniek zagra pierwszy i jedyny w tym roku klubowy koncert z nowym zespołem. W programie koncertu oprócz repertuaru z nowej płyty będzie można usłyszeć także hity T.Love i inne piosenki z różnych etapów kariery artysty.  Na koncercie nie zabraknie gości specjalnych. 

 


Mat. pras: Agora

1 komentarz: