piątek, 19 października 2018

Elegancja w tanecznym wydaniu. Julian Lesiński prezentuje nowy singiel „Affinity”

Wczoraj w serwisie Spotify miała miejsce premiera najnowszego singla Juliana Lesińskiego pt. „Affinity”. Wokalista i aktor, nową propozycją muzyczną zapowiada swój mini album, który ukaże się w pierwszej połowie przyszłego roku. Co ciekawe, utwór „Affinity”, równolegle opublikowany został w dwóch wersjach!


Okładka singla „Affinity”

Zarówno podstawowe, jak i alternatywne wydanie „Affinity” charakteryzują wyszukane elektroniczne brzmienia i dynamika. Zwłaszcza w alternative version słyszalnych jest więcej syntetycznych dźwięków. Mocno postawiony, a zarazem przyjemny dla ucha wokal Juliana Lesińskiego, osadzony w stylistyce old fashioned euro dance brzmi niecodziennie. To ambitny pop podany na dwa sposoby. Przedstawienie nagrania w jego dwóch obliczach pokazuje, że Artysta swobodnie odnajduje się w wielu klimatach muzycznych. Z pełną świadomością zestawiłbym go w jednym szeregu z takimi twórcami jak Elton John czy Pet Shop Boys. Pozwala na to warsztat jakim dysponuje Julian i forma, w jakiej przekazuje emocje. Liryczność i elegancja współdzielą tutaj miejsce z tanecznym motywem lat 80. i 90.

Zdjęcie Juliana Lesińskiego

„Affinity – to bardzo pozytywny, a dla mnie niezwykle szczególny utwór. Każdy z nas jest wyjątkowy i wielobarwny. Na każdego czeka gdzieś tam bratnia dusza, dzięki której ta nasza wielobarwność zostaje jeszcze bardziej wydobyta i nasycona. Ja jestem doskonałym przykładem takiego człowieka. Miłość i ciepło, które mnie otacza dodaje skrzydeł. Piosenka tak naprawdę traktuje również o szacunku, tolerancji i akceptacji – cech tak bardzo dziś pożądanych, a niekiedy też gnębionych. Dlatego też zdecydowałem się na dwie – różnorodne muzycznie wersje. Mam nadzieję, że każdy po wysłuchaniu tego numeru uśmiechnie się i spojrzy na własne życie troszkę inaczej. - mówi wokalista.

Za produkcję singla odpowiedzialna jest wytwórnia Delphy Records, z którą Julian Lesiński współpracuje już od ponad roku. „Affinity” skomponował Waldemar Maszyński, z kolei za tekst odpowiedzialna jest Maja Prus. Nad wersją alternatywną czuwał Aleksander Molak.Mat. pras: Management Juliana Lesińskiego

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz