piątek, 6 lipca 2018

„Skok Na Bank” Patryka Kumóra już na kanale Vevo!

Współautor m.in. takich hitów jak „Nie Mów Mi Nie” Marty Gałuszewskiej (słowa), „Nic Tu Po Mnie” Michała Szczygła (muzyka i słowa), czy piosenki do animacji „Książę Czaruś” (polskie słowa), po intensywnym roku spędzonym w studiu wraca z autorskim singlem „Skok Na Bank”Utwór powstał przy współpracy Patryka Kumóra z duetem producenckim Amber Revival z Berlina –Nettą Nimrodi i Arie Burshteinem. 

„Doskonale pamiętam moment, w którym podjąłem decyzję aby napisać tą piosenkę. Czułem że pewien etap mojej muzycznej drogi jest już za mną i że jest to idealny moment, aby spojrzeć na swoją twórczość zupełnie z innej strony. «Skok Na Bank» to utwór przełamujący ograniczenia, które sam sobie przez lata stawiałem. Takie piosenki powstają w mgnieniu oka. Chociaż zaczynając proces twórczy absolutnie nie wiedziałem jak się zakończy, to właśnie to jest esencją tworzenia muzyki. Bez kalkulacji, kompromisów z sobą samym i zbędnej analizy.”

Jest to kolejna już kolaboracja Patryka z zagranicznymi twórcami – do tej pory współpracował m.in. z Sigalą („Came Here For Love” feat. Ella Eyre; „Sweet Lovin’”), Stevem Manovskim („Give Me Your Love”; Noah Cyrus). Wokalista jest też stale zapraszany na największe europejskie Writing Campy, m.in. w słynnym kompleksie Tileyard Studios w Londynie, czy w Black Rock Studios na Santorini, gdzie powstają hity dla takich gwiazd jak Coldplay, Justin Bieber czy One Republic.
Piosenka „Skok Na Bank” jest kompozycyjnie naturalną kontynuacją singli „Ogień i Lód” czy „Nudzę Się”, w których Patryk stawia na czystą formę i żywe instrumentarium. Zaskakuje natomiast mocniejsze niż przy poprzednich singlach brzmienie, które, w połączeniu z rozbudowanym refrenem daje singlowi niesamowity ładunek energetyczny!
Teledysk do utworu jest spójną wizualizacją kompozycji – minimalistyczne ujęcia, ograniczona liczba rekwizytów i delikatna kolorystyka uwidaczniają to, co najważniejsze w twórczości Patryka Kumóra - emocje.
Patryk swoim najnowszym singlem po raz kolejny udowadnia, że jest artystą kompletnym, dojrzałym, który ma bardzo spójną wizję siebie i tego, co, i w jaki sposób chce przekazać swoim słuchaczom. 


 


Mat. Pras: Universal Music Polska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz