piątek, 11 maja 2018

ZOUZY debiutują! Posłuchaj singla „Skrzydła” nowego polskiego girlbandu

ZOUZY- to wyjątkowa formacja kobieca. Cztery fantastyczne instrumentalistki oraz charyzmatyczna wokalistka Sabina Nycek, która swoim wykonaniem utworu „Roar” podbiła serca widzów VI edycji The Voice of Poland.


Swoim kobiecym wdziękiem i delikatnym podejściem do muzyki dziewczyny wnoszą na polską scenę muzyczną ciepło i uśmiech dla każdego słuchacza. Inspiracją dla zespołu były stylowe lata 70. oraz folkowe brzmienia gitar, które w połączeniu z popowym charakterem tworzą coś specjalnego. ZOUZY to wrażliwość, radość i siła kobiet.

ZOUZY to:
1. Sabina (wokal)- multiinstrumentalistka (fortepian, skrzypce, altówka, gitara) i wokalistka, finalistka VI edycji The Vice of Poland. Edukację muzyczną zaczęła od najmłodszych lat. Ukończyła studia na kierunku Wokalistyka Jazzowa w Gdańsku.

2. Marlena (bas) - na Gitarze basowej gra od 10 roku życia, szkoliła się u najlepszych muzyków w Polsce na wielu warsztatach muzycznych. Miłośniczka sportu ukończyła AWF. Obecnie pracuje w ZUS-ie.

3. Maja (piano) - edukacje muzyczna zaczęła od najmłodszych lat. Ukończyła uniwersytet muzyczny Fryderyka Chopina na wydziale rytmiki i tańca. Obecnie pracuje jako nauczyciel kształcenia słuchu i rytmiki w szkole muzycznej.

4. Karolina (perkusja) - przygodę z perkusją zaczęła w wieku 9 lat, pobierając indywidualne lekcje gry. Jej pierwszym występem przed dużą publicznością był solowy udział w programie Mam Talent w 2009 roku, gdzie usłyszała 3 razy TAK.

Brała udział w wielu konkursach i festiwalach perkusyjnych w Polsce i na Świecie zdobywając liczne nagrody. Studentka prawa.

5. Maja (gitara) - ukończyła studia Muzyczne na kierunku Jazz w Gdańsku. Obecnie sama uczy gitary w szkole muzycznej. Szkoliła się na warsztatach muzycznych u najlepszych!

Za produkcje muzyczna singla „Skrzydła” odpowiada jeden z najlepszych polskich producentów muzycznych TABB. Tekst napisała Patrycja Kosiarkiewicz.

„«Skrzydła» to piosenka dosłowna. Jak często ktoś podcina Ci skrzydła? Jak często na to pozwalasz? Gdy wyobrazimy sobie podcięte skrzydła tysięcy (milionów) ludzi leżące gdzieś na ziemi i ich dawnych właścicieli, którzy już nie potrafią latać, a jedynie ze smutkiem patrzą na swe wygasłe marzenia, wtedy chcemy krzyknąć: hej, nie poddawaj się, wciąż możesz coś zmienić. Czemu żyjesz tak, jak ci mówią? Czemu się na to zgadzasz?! Trzeba wykrzesać z siebie energię, bunt, powiedzieć (a właściwie wrzasnąć) dość i co najważniejsze, nie ograniczyć się do tego, ale działać. (Bo inaczej cała para pójdzie w gwizdek.) Zmianę zawsze zaczyna się od siebie, potrzebuje ona cierpliwości, a nigdy nie dzieje się z dnia na dzień i zobaczyć ją możemy dopiero z perspektywy czasu. Jednak gdy raz pozwolimy, by nas porwała jak fala, wtedy już zawsze będzie naszą inspiracją i gwarancją rozwoju”.

 
 
 
 
M. Pras: MyMusic Group

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz