piątek, 6 kwietnia 2018

„Lash Out”: Nowość od Alice Merton

Po ogromnym sukcesie singla „No  Roots” (który w Polsce osiągnął status Złotej Płyty) Alice Merton powraca z zupełnie nowym utworem – „Lash Out”


Podczas gdy „No Roots” przedstawił wszystkim 24-letnią obywatelkę świata, wędrującą między krajami i kontynentami, co w dzisiejszych czasach jest aż nadto aktualnym tematem, „Lash Out” opowiada o pisaniu piosenek i o sile, jaką może wykrzesać z siebie jednostka za pomocą muzycznej twórczości.

„Lash Out przypomina mi trochę No Roots – mówi Alice. Bycie artystą oznacza dzisiaj konieczność konfrontacji z tymi, którzy mówią ci jak trzeba żyć. Jak większość, chcę żyć na swoich zasadach. Z tej potrzeby narodziła się koncepcja Lash Out”.

Piosenkę Alice napisała z nominowanym do Grammy amerykańskim kompozytorem Davem Bassettem (Vance Joy, Elle King), a jego produkcją zajął się znany z „No Roots” Nico Rebscher. Nagranie zmiksował znany ze współpracy z P!nk i Lorde Serban Ghenea.

Alice Merton urodziła się we Frankfurcie nad Menem w 1993 roku jako córka Brytyjczyka i Niemki. Z powodu pracy ojca rodzina najpierw przeprowadziła się do Kanady, później do Ameryki Północnej, aby finalnie osiąść w Europie. Alice studiowała kompozycję w Popakademie w Mannheim a swojego przyszłego managera spotkała na przystanku autobusowym. Wkrótce założyli własną wytwórnię Paper Plane Records International. Ich pierwsze wydawnictwo – wspomniany singiel „No Roots” został pobrany ponad milion razy i odsłuchiwany w serwisach streamingowych ponad 130 milionów razy, osiągając Platynę w Niemczech, Francji, Austrii i Szwajcarii oraz Złoto w Polsce i we Włoszech. Piosenka trafiła także na #1 listy American Billboard Alternative w Stanach Zjednoczonych.


 
 
 
M. Pras: Sony Music Poland

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz