czwartek, 15 marca 2018

BOKKA z premierowym teledyskiem

Grupa BOKKA powraca z teledyskiem do utworu „I’m In Love With The Dead Man”. Klip promuje nadchodzący album tajemniczego składu, a premierowo można go oglądać na www.redbull.pl/muzyka. BOKKA będzie jedną z gwiazd sceny Red Bull Music na tegorocznym festiwalu Enea Spring Break. Poza nimi wystąpią na niej m.in. Pro8l3m, Jarecki, Stefan Wesołowski, L.Stadt oraz projekt Albo Inaczej 2.0. 


„I’m In Love With The Dead Man” to historia miłosna z elementami czarnej komedii, musicalu i psychodelii, pokazana za pomocą bajecznie kolorowego i rozpikselowanego obrazu, który jest hołdem dla ośmiobitowych gier platformowych z czasów komputerów Atari i Amiga czy konsoli Pegasus.

„Wyszliśmy z założenia, że uczucia mają nawet bohaterowie tak nieskomplikowanych światów jak stare gry platformowe. Postanowiliśmy jednak – odwrotnie niż w typowej grze z epoki – wizualizować uczucia, a nie działanie” – opowiadają o teledysku jego twórcy, ekipa Turbodizel.

Video promuje trzeci krążek grupy pt. „Life On Planet B”, który ukaże się 20 kwietnia nakładem wytwórni PIAS. Na płycie znajdzie się 10 nowych numerów, które współprodukował Daniel Walczak znany ze współpracy z Dawidem Podsiadło.
BOKKA to jeden z najciekawszych polskich projektów na styku ambitnego popu i alternatywy. Od momentu debiutu w 2013 roku personalia członków formacji pozostają nieznane, a na koncertach pojawiają się w maskach. Ich debiutancki singiel „Town Of Strangers” zauważył wpływowy amerykański serwis Pitchfork, a pierwsze imienne wydawnictwo świetnie radziło sobie w podsumowaniach 2013 roku. Kolejna płyta „Don’t Kiss And Tell” z 2015 roku przypieczętowała status anonimowego bandu, który obecnie ma na koncie kilka tras po Polsce i występy na praktycznie wszystkich dużych krajowych festiwalach – od Audioriver i Tauron Nowa Muzyka po Open’era i Kraków Live Festival.
21 kwietnia grupa BOKKA zaprezentuje się na scenie Red Bull Music podczas Enea Spring Break 2018. Poza BOKKĄ, na scenie Red Bulla wystąpią także L.Stadt, Kinga Miśkiewicz, Ffrancis, Pro8l3em, Jarecki, Neena, My Baby, Alice Merton, Stefan Wesołowski oraz projekt Albo Inaczej 2.0.M. Pras: Red Bull

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz