czwartek, 18 stycznia 2018

Małe podsumowanie

Drodzy czytelnicy!

   W lipcu, a więc już za pół roku minie pięć lat, odkąd zacząłem dzielić się swoją pasją w sieci. Niesamowite jest to, że dzięki Muzomaniakowi rozwinąłem siebie jako dziennikarza muzycznego, nawiązałem mnóstwo kontaktów, bez których docieranie z najświeższymi informacjami z rynku byłoby znacznie dłuższe i utrudnione. Lepiej poznałem samego siebie i co najważniejsze zgromadziłem satysfakcjonującą grupę odbiorców, Was.
   Cieszy mnie fakt, że dla tak wielu z Was podoba się moja działalność. Dodaje to motywacji do moich dalszych poczynań. Po dwóch latach zauważyłem, że prowadzenie witryny WWW, również od strony technicznej stało się moim nowym hobby i przyczyniło się w dużym stopniu do wyboru kierunku studiów, na którym obecnie rozwijam umiejętności.
   Do dziś opublikowałem łącznie 1505 postów, z których największą dumę przyniósł „Jestem optymistką i chciałabym, by to przebijało z mojej twórczości [...]” - Wywiad z Mają Hyży. Wpis ten osiągnął blisko 2000 odsłon.
   Rynek fonograficzny jest jednym z najbardziej dynamicznych, stąd nie mogę narzekać na niedobór inspiracji. Często docieram do wiadomości przy użyciu mediów społecznościowych wykonawców, poznałem kilka mechanizmów, dzięki którym potrafię przewidywać pewne procesy twórcze czy wydawnicze. Otrzymuję od Was także wiele  zapytań i propozycji, wskazówek o czym pisać, za co w tym miejscu dziękuję.
   Koncentrując się na czasie jaki poświęcam prowadzeniu serwisu, muszę przyznać, że zajmuje to znaczną część życia. Dopracowywanie tekstów, spisywanie terminów koncertów do Waszej ulubionej zakładki, opracowywanie recenzji oraz układanie pytań do rozmów z artystami wymaga poświęcenia. Wpadłem już chyba w rutynę, jednak nadal sprawia mi to przyjemność. Nie wszystko co prezentuję na blogu jest stricte moje, większość materiałów jest gotowych, pochodzą z oficjalnych źródeł prasowych. Na tym też polega praca dziennikarska. Podobno zawód ten można wykonywać bez wcześniejszego zdobycia specjalistycznego wykształcenia, dlatego mogę przypisać swojej osobie taki tytuł :)
   Opierając się na danych statystycznych, z których nie ukrywam, lubię korzystać, mogę stwierdzić, że audytorium MuzomaniakBlog.pl to w większości młodzi ludzie, często zajmujący się własną twórczością, ale też fani konkretnych wykonawców. Dziennie stronę odwiedza około 80 użytkowników, łączna liczba wyświetleń to ponad 107 000. Najpopularniejszym kanałem social media, który aktualizuję równolegle to Facebook. Jest tam Was blisko 700.
   W nadchodzących tygodniach planuję jeszcze bardziej skupić uwagę na designie i layoucie bloga. W ten sposób chciałbym zapewnić Wam lepszą nawigację i przyjemniejsze czytanie newsów. Planuję również w tym roku zaskoczyć, nie zdradzam więcej.
   MuzomaniakBlog.pl stał się kolejnym miejscem, gdzie odszukać można najbardziej pożądane informacje z branży muzycznej, konkretnie z obszaru mainstreamu. Niektórym pomogłem poczuć radość, bo dowiedzieliście się o nowym utworze , długo wyczekiwanej płycie lub koncercie idola w Waszym mieście.
   Liczę na jeszcze bardziej owocną relację. Dziękuję za to co było do tej pory, i za to, że jesteście!


Podobne adresy WWW:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz