piątek, 1 grudnia 2017

Nowy teledysk Natalii Moskal

Natalia Moskal prezentuje kolejny utwór ze swojej debiutanckiej płyty „Songs Of Myself”. Utrzymana w klimacie lat 80-tych piosenka jest swoistym hołdem dla retro brzmień, ale idea, jaka stoi za jej powstaniem, zdecydowanie dotyka spraw uniwersalnych, ważnych.  


„Do napisania «Midnight» zainspirowały mnie kobiety, wszelkiego koloru skóry, włosów, wszelkich gabarytów i profesji. Zawsze chciałam stworzyć piosenkę, która będzie o dziewczynach i dla dziewczyn będąca dla nich takim swoistym hołdem, ale też powodem do dobrej zabawy. Chciałabym, żeby dziewczyny mówiły o swojej sile, ale też żeby się nawzajem wspierały, a nie rzucały sobie kłody pod nogi, żeby każda kobieta znalazła w sobie siłę, aby wykorzystać i pokazać swój potencjał, czymkolwiek by się nie zajmowała”. - tak o genezie nagrania  opowiada jego autorka, Natalia Moskal.
 

Kompozytorem „Midnight” jest Łukasz Maron, producent albumu „Songs Of Myself”, który zadbał o oldschoolowe brzmienie łączące syntetyczne dźwięki z żywymi instrumentami, tj. smyczki, instrumenty dęte, perkusja i klawisze.
Do piosenki powstał bardzo „kobiecy” teledysk, w reżyserii Dagmary Gancarz. Jego założeniem było pokazanie pewnego schematu, z którego kobiety się wyłamują, a wyłamując się, tworzą pewnego rodzaju jedność, nawzajem się wspierają, wspólnie się bawią, chociaż każda bardzo się od siebie różni. Stylistyka klipu nawiązuje do kolorowego kiczu dyskotek lat 80-tych. Przenosi widzów w czasy „Gorączki sobotniej nocy”. W video  wystąpiła gościnnie znana prezenterka telewizyjna i dziennikarka muzyczna, Gabi Drzewiecka.

„Nie chciałam tworzyć żadnego manifestu na poważnie, chciałam użyć tyle radości, energii, tańca i kolorów, ile się da. Cudowna ekipa, z którą pracowałam na planie sprawiła, że stało się to możliwe” - podkreśla Natalia Moskal
 

Wydawnictwo „Songs of Myself” ukazało się w maju br. Promował go singiel „Better Man”.

 
 
 
M. Pras: Pracownia Artystyczna

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz