piątek, 1 grudnia 2017

„Naked”: Premierowy utwór oraz klip Jamesa Arthura

W ubiegłym tygodniu James Arthur ujawnił nowy singiel „Naked”, który zapowiada trzeci album w jego karierze. Utwór został premierowo wykonany na żywo w programie X-Factor. Dziś swoją premierę ma teledysk w konwencji starego filmu w technikolorze – gdzie gościnnie pojawia się aktorka Cressida Bonas.Nad „Naked” James pracował z uznanymi kompozytorami: Maxem Martinem, Savanem Kotechą i Johanem Carlssonem.

 „Podstawą tego utworu są 4 akordy, które słyszymy na początku. Później następuje crescendo, które prowadzi nas przez bridge do potężnego, finałowego refrenu. Nie ma tu poczucia przeładowania, utwór pozostaje wierny tym czterem akordom. Jest jak nabożny hymn, który chce się śpiewać od razu po usłyszeniu” - mówi wokalista.
Nowością w twórczości Jamesa Arthura są elementy gospel, które muzyk coraz odważniej wplata do swojego autorskiego repertuaru.


„Kocham muzykę gospel. Odkryłem ją niedawno i fascynuje mnie, jak jej wpływy odnaleźć można choćby w piosenkach George’a Michaela. On opowiadał o tym w swojej filmowej autobiografii”.
Wydanie „Naked” splata się z brytyjską trasą koncertową, po której artysta wróci do studia, aby dokończyć nagrywanie materiału na trzecią płytę, która ukaże się w przyszłym roku. Przy jej realizacji James współpracuje z tak uznanymi producentami i kompozytorami jak: ‪Ryan Tedder, Justin Tranter i ‪Max Martin. James Arthur jak nigdy przedtem, czuje się związany także ze swoim zespołem koncertowym:

„Gramy ze sobą od 2 lat, ostatnie lato spędziliśmy w trasie z OneRepublic, co bardzo nas do siebie zbliżyło. Dwa miesiące w jednym autobusie to było jak program Big Brother, gdzie wszyscy żyją życiem innych. To był niezwykły czas!”

 
 
 
M. Pras: Sony Music Poland

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz