czwartek, 2 listopada 2017

Nowe szczegóły czternastego studyjnego albumu U2

U2 ujawniają datę premiery płyty „Songs Of Experience”. Czternasty w karierze czwórki z Dublina album studyjny ukaże się 1 grudnia tego roku. Dziś też ma premierę nowy singiel promujący to wydawnictwo, utwór „Get Out Of Yor Own Way”.„Songs Of Experience” to ukoronowanie niezwykle udanego roku w historii U2. Zespół znów wypełnił po brzegi stadiony, występując dla 2,5-milionowej publiczności w krajach Europy i obu Ameryk podczas trasy „The Joshua Tree Tour 2017”. Nowy krążek to również kontynuacja wydanego w 2014 roku „Songs Of Innocence”. Inspiracją dla powstania obu płyt jest zbiór poematów „Songs Of Innocence And Experience”, osiemnastowiecznego angielskiego poety, malarza i mistyka, Williama Blake’a. Jeśli „Songs Of Innocence” opisywała doświadczenia i inspiracje formacji z lat ‘70. i ‘80. to nadchodzące wydawnictwo jest kolekcją piosenek – osobistych listów do miejsc i ludzi bliskich sercu wokalisty, Bono: do rodziny, przyjaciół, fanów i… jego samego.
Płytę promują nagrania „The Blackout” i „You’re The Best Thing About Me” (kompozycja znalazła się w pierwszej dwudziestce najczęściej granych przez radia w Polsce) oraz wspomniany już, najnowszy singiel „Get Out Of Your Own Way".
Okładkę wydawnictwa przygotował jak zwykle słynny fotograf świata muzyki, Anton Corbijn.
Materiał ukaże się w wersjach CD, 2 LP, Deluxe CD oraz Super Deluxe Box. Wersja Super Deluxe to dwunastocalowy, numerowany Box, w którym znajdować się będą: dwupłytowe wydanie winylowe, CD w wersji Deluxe, plakat, gazetka „Songs Of Experience”, a także voucher umożliwiający download płyty.M. Pras: Universal Music Polska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz