sobota, 11 listopada 2017

Największe przeboje Ani Dąbrowskiej na jednym krążku


„The Best Of” to kolejne, wyjątkowe wydawnictwo Ani Dąbrowskiej. Kompilacja największych przebojów zawiera 15 utworów, pokazujących pełen przekrój i ewolucję twórczości Artystki. Listę nagrań na „The Best Of” otwierają single z jej avant-popowego, delikatnie elektronicznego debiutu. Znaleźć można na niej także wszystkie hity z okresu fascynacji Ani stylem retro – akustyczne, nawiązujące do polskiej muzyki lat 60. i 70. piosenki z „Kilku Historii Na Ten Sam Temat”, nieco bardziej eklektyczne, zagłębiające się raz w estetykę lat 50. („Nigdy Więcej Nie Tańcz Ze Mną”), raz w epokę disco („W Spodniach Czy W Sukience”) kompozycje z jej trzeciego albumu, a także „Bang Bang” z krążka  „Ania Movie” z filmowymi numerami. Nie zabrakło również utworów z dwóch płyt, na których wokalistka  zwróciła się w kierunku współczesnego popu – bardziej alternatywnej, słodko-gorzkiej „Bawię Się Świetnie” oraz podwójnie platynowej „Dla Naiwnych Marzycieli”. Na „The Best Of” trafiły też dwa ostatnie radiowe perełki, czyli „Porady Na Zdrady (Dreszcze)” oraz „Nieprawda” w remixie Gromieego. Składankę promuje najnowszy singiel Ani Dąbrowskiej zatytułowany „Z Tobą Nie Umiem Wygrać”. Jest to zupełnie nowy, nigdzie wcześniej niepublikowany utwór! Taneczny i wpadający w ucho już od pierwszych dźwięków.
Każdy z 6-ciu dotychczasowych albumów studyjnych Anny Dąbrowskiej pokrył się platyną, potwierdzając jej niezwykłe wyczucie uniwersalnie przebojowych melodii, trafiających do serc wymagających słuchaczy, które w tak nie podrabialny sposób ze szczyptą melancholii śpiewa swoim ciepłym, pastelowym głosem. Uznanie dla jej talentu wyraża cała branża muzyczna – Dąbrowska nagrodzona została 9-oma Fryderykami, a melodie i teksty jej autorstwa mają w swoim katalogu m.in. Maryla Rodowicz, Monika Brodka, Beata Kozidrak, Ania Wyszkoni, Andrzej Piaseczny czy Krzysztof Krawczyk. Nigdy jednak nie goniła na siłę za trendami i przebojami, konsekwentnie idąc własną drogą. Wiele razy potrafiła wymyślić na nowo swoją muzykę, podejmując odważne decyzje. Gdy ostatnio wymieniła współpracowników i dokonała ryzykownej, stylistycznej wolty, nikt nie miał wątpliwości, że jest u steru i wciąż odciska w piosenkach swoje własne emocje oraz rozległe inspiracje. Wydana w ubiegłym roku płyta „Dla Naiwnych Marzycieli”, nagrodzona została Fryderykiem za najlepszy album pop, a pochodzący z niej singiel „W Głowie” zdominował radiowe playlisty. Wszystkie rekordy pobiła jednak piosenka nagrana do filmu. „Porady Na Zdrady (Dreszcze)”, to największy przebój w jej karierze (38 milionów odtworzeń na YouTube) od czasu debiutanckiego „Tego Chciałam”.
Już 24 listopada „The Best Of” ukaże się na limitowanym, podwójnym winylu, który powinien znaleźć się w kolekcji każdego miłośnika polskiej muzyki.Tracklista:

1. Z Tobą Nie Umiem Wygrać
2. W Głowie
3. Tego Chciałam
4. Nigdy Więcej Nie Tańcz Ze Mną
5. W Spodniach Czy W Sukience
6. Trudno Mi Się Przyznać
7. Nieprawda
8. Bawię Się Świetnie
9. Nigdy Nie Mów Nigdy
10. Charlie, Charlie
11. Czekam...
12. Wiosna
13. Bang Bang
14. Porady Na Zdrady (Dreszcze)
15. Nieprawda (Gromee Remix) 
 
 
M. Pras: Sony Music Poland

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz