piątek, 3 listopada 2017

Dziś premiera koncertowego albumu Artura Rojka

Dzisiaj premiera albumu „Artur Rojek Koncert W  NOSPR”. Również dzisiaj ukazuje się teledysk do najnowszego singla pt. „Lekkość”, promujący to wydawnictwo.29 listopada 2015 roku w zjawiskowej sali NOSPR w Katowicach Artur Rojek wystąpił wraz ze swoim zespołem i Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia. Niepowtarzalna atmosfera tego jednorazowego wydarzenia i wyjątkowego koncertu została zapisana w formie audio i niemal po dwóch latach ujrzała światło dzienne.
Sam Artur wspomina te okoliczności jako bardzo szczególne: „Przez ponad 20 lat działalności artystycznej miałem okazję zagrać w wielu wyjątkowych miejscach na całym świecie. Czasami były to miejsca niepozorne, gdzieś na uboczu, gdzie łatwo można było przegapić wejście a czasami okazałe, eleganckie, często legendarne gdzie udają się wycieczki, żeby zrobić sobie zdjęcie pod reklamowym szyldem…Sala Olimpii w Paryżu czy Royal Albert Hall w Londynie  - kiedyś myślałem, że coś takiego chyba nie spotka mnie w Polsce...
Koncert w katowickiej siedzibie NOSPR uważam za jeden z kilku najbardziej wyjątkowych. To było nie tylko przeżycie estetyczne, piękna i dopracowana w szczegółach sala, której sława obiegła cały kraj, ale też występ który odbył się w ważnym dla mnie miejscu - w Katowicach, Mieście Muzyki Unesco i gospodarza OFF Festivalu. Niedaleko stąd urodziłem się i od zawsze mieszkam. Koncert w NOSPR jest dla mnie wspomnieniem świetnej trasy koncertowej promującej mój pierwszy solowy album «Składam się z ciągłych powtórzeń»”.


Na płycie znajdują się zarejestrowane na żywo utwory z autorskiego repertuaru artysty, ale także specjalne covery przygotowane na ten koncert oraz  piosenki kultowych grup Lenny Valentino i Myslovitz, których Artur był wokalistą i liderem.
Artur Rojek, jedna z najważniejszych postaci polskiej sceny muzycznej: muzyk, autor tekstów, założyciel i lider zespołów Myslovitz i Lenny Valentino. Twórca i dyrektor Off Festivalu odbywającego się w Katowicach.
NOSPR - orkiestra instytucja, ceniona i znana na całym świecie, przez ponad 80 lat swojego istnienia współpracowała z jednymi z najwybitniejszych kompozytorów drugiej połowy XX wieku – Witoldem Lutosławskim, Henrykiem Mikołajem Góreckim i Krzysztofem Pendereckim, prezentując pierwsze wykonania ich dzieł.


Tracklista:

1. Pomysł 2
2. Lato 76
3. To Co Będzie
4. Krótkie Momenty Skupienia
5. Czas Który Pozostał
6. Kokon
7. Cucurrucucú Paloma
8. Lekkość
9. Kot i Pelikan
10. Syreny
11. Easy
12. Chciałbym Umrzeć Z Miłości
13. Dla taty
14. Długość Dźwięku Samotności
15. Beksa


 
 
 
M. Pras: Kayax

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz