piątek, 29 września 2017

Zakopower & Atom String Quartet prezentują kolejny singiel ze wspólnego krążka

Singiel „TATA” promuje pierwszy wspólny album Zakopower & Atom String Quartet.Autorem muzyki do piosenki jest Mateusz Pospieszalski, który wspólnie z zespołami Zakopower i Atom String Quartet odpowiadał za produkcję utworu, natomiast tekst napisali Bartek Kudasik i Sebastian Karpiel-Bułecka.
W warstwie tekstowej autorzy utrwalili bardzo ważny moment w prywatnym życiu lidera Zakopower. Moment, w którym czekał „aż świat wywróci mu się do góry dnem”. Zapisali czas, w którym przyszły ojciec z lękiem, ale i radością czeka na narodziny swojego dziecka. Przyszły, tytułowy TATA, jeszcze nie wie jak to będzie, ale czuje, że nic już nie będzie takie jak przedtem…
Elektroniczne brzmienie syntezatora w intrze zderza się z surowym basem podhalańskim, jest nietypowe dla Zakopower. Brakuje w nim charakterystycznych skrzypiec, z drugiej jednak strony świetnie oddaje charakter dotychczasowej twórczości formacji, czyli łączenie tradycji z nowoczesnymi kompozycjami i dźwiękami. W dalszej części słyszy się elektronikę, sample przeplatają się z góralskimi chórami. Swoje brzmienie skrzypiec dorzuca jeszcze kwartet Atom String Quartet. Całości dopełnia rockowa sekcja rytmiczna Zakopower.

 
 
 
 
M. Pras: Kayax

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz