poniedziałek, 25 września 2017

Podwójna premiera od Krzysztofa Zalewskiego

„Podróżnik” i „Na Drugi Brzeg” to tytuły wydanych dziś równolegle singli Krzysztofa Zalewskiego. Utwory pochodzą z ostatniego albumu artysty zatytułowanego „Złoto”.„Piosenka «Podróżnik» jest przestrogą, żeby marzeń nie odkładać na później, bo możemy nie dożyć «później». Jest opowieścią o tym jak łatwo zatracić się w planach i fantasmagoriach pozwalając życiu przeciekać przez palce. Tytułowy podróżnik po mapie to oczywiście ja, przy czym tekst pisałem ładnych parę lat temu, kiedy nieustannie «zbierałem się do działania» i rojąc o wielkich scenach i światowym życiu pozwalałem uciekać kolejnym miesiącom i latom. Utwór napisałem dla siebie, żeby wybudzić się z letargu i zacząć żyć «dzisiaj».
Piosenka posiada chyba jakąś wartość terapeutyczną, bo po kilku latach od jej napisania spełniam swoje marzenia, staram się wykorzystywać każdy dzień i nie czekam, działam, dlatego też postanowiłem podzielić się nią z Wami.
Panie i Panowie - «Podróżnik»”. 

 
 
 
Krzysztof Zalewski o „Na Drugi Brzeg”:


„Piosenka «Na Drugi Brzeg” zainspirowana została podpaleniem Mostu Łazienkowskiego w Warszawie kilka lat temu.
W tym samym okresie zrobiłem prawo jazdy, stąd nagły przypływ miłości do automobilizmu i chęć podzielenia się tym uczuciem z Wami. Jest też doza refleksji nad siłą ludzkiego ducha, który każe przeć naprzód mimo przeciwności; na ile jesteśmy predestynowani, żeby znaleźć się tam, gdzie mieliśmy się znaleźć i oczywiście wizja życia jako drogi, gdzie nasz kochany i trujący automobil jest niejako przedłużeniem naszego ciała... uff...troszkę się zagalopowałem.
Nie jest to najpoważniejsza z piosenek, toteż proszę nie traktować jej ze śmiertelną powagą. Takie połączenie «I'm in love with my car». Queenu z «Break on trough to the other side» Doorsów.
Miłej jazdy”!

 
 
W minioną sobotę w Toruniu Krzysztof Zalewski rozpoczął swoją kolejną trasę koncertową. Poniżej znajdują się terminy i miasta, w których zagra.

01.10 - OSTRÓW WLKP. - OCK
13.10 - MOSINA - Mosiński Ośrodek Kultury
14.10 - WROCŁAW - Stary Klasztor
15.10 - WROCŁAW - Stary Klasztor
04.11 - ŁÓDŹ - Wytwórnia
05.11 - KATOWICE - Mega Club
08.11 - KRAKÓW - Studio
10.11 - KIELCE - Bohomass
17.11 - OLSZTYN - Andergrant
18.11 - EŁK - Ełckie Centrum Kultury
19.11 - BIAŁYSTOK - Zmiana Klimatu
23.11 - SZTUM - Kino. Teatr Powiśle
24.11 - GDAŃSK - B90
25.11 - DAMASŁAWEK - Gminny Ośrodek Kultury
30.11 - WARSZAWA - Palladium
01.12. - LUBLIN - Przestrzeń / Centrum Spotkania Kultur
09.12 - SZCZECIN - DK Słowianin
10.12 - POZNAŃ - CK Zamek
 
 
M. Pras: Kayax

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz