piątek, 29 września 2017

Koncertowe wydawnictwo Artura Rojka i zaskakujący singiel

„Cucurrucucu Paloma” - meksykański evergreen w wersji Artura Rojka. Piosenka ta zapowiada płytę „Artur Rojek Koncert W NOSPR”, której premiera będzie mieć miejsce 3 listopada. 


Artur Rojek o utworze:
„Dwa wielkie francuskie hity lat 70-tych «Et Si Tu N’Existe Pas», «L’ete Indien» i jeden hiszpański w wykonaniu Julio Iglesiasa to piosenki z mojego dzieciństwa. Do teraz przenika mnie specyficzne uczucie, kiedy je słyszę. Przypominam sobie wakacje nad morzem, muzykę z dancingów słyszaną zza szyb hoteli podczas wieczornych spacerów po deptaku i lodowaty Bałtyk...
Przez wiele lat Cuccuruccu siedziało gdzieś we mnie, ale w natłoku różnych innych spraw z czasem o nim zapomniałem... Aż do momentu filmu «Porozmawiaj z nią» Almodovara, w którym wykonuje ją słynny brazylijski piosenkarz Caetano Veloso. Tu brzmi zupełnie inaczej. Jest bardziej subtelna, minimalna i trudniejsza rytmicznie, ale to chyba najpiękniejsza wersja jaka istnieje. Oglądaliśmy to z Bartkiem Dziedzicem często w przerwach podczas nagrywania albumu «Składam Się Z Ciągłych Powtórzeń».
Tuż przed ostatnią trasą promującą mój debiut solowy padł pomysł, żeby zrobić z tego cover. Zdarzyło mi się to dwa, może trzy razy, że na rzucone hasło: «a może zrobimy (tutaj pada tytuł piosenki)?» odpowiedzieć od razu TAK. Tak było z  «Don’t Answer Me» Alan Parsons Project (Lenny Valentino), «Et Si Tu N’Existe Pas» (Myslovitz) i «Cuccuruccu Paloma» (solo). Cieszę się, że mogę teraz się tym z Wami podzielić...”.


Nachodzące wydawnictwo to podróż w czasie i przestrzeni do niezwykłym miejscuj, gdzie miał miejsce niecodzienny koncert. 29 listopada 2015 roku w zjawiskowej sali NOSPR w Katowicach Artur Rojek wystąpił wraz ze swoim zespołem i Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia.
Niepowtarzalna atmosfera tego jednorazowego wydarzenia i wyjątkowego koncertu została zapisana w formie audio i prawie dokładnie dwa lata później ujrzy światło dzienne.
Na albumie znajdą się zarejestrowane na żywo utwory z autorskiego repertuaru Artura, ale także wyjątkowe covery przygotowane specjalnie na ten koncert i kompozycje z repertuaru kultowych grup Lenny Valentino i Myslovitz, których Artur był wokalistą i liderem.

 
 
 
 
M. Pras: Kayax

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz