sobota, 19 sierpnia 2017

Szczegóły piątej płyty Mashy Qrelli

8 września 2017 roku nakładem Jazzboy Records ukaże się album „Keys” berlińskiej artystki Mashy Qrelli.


To będzie wyjątkowy weekend! Dwa dni po premierze albumu, czyli 10 września, Masha Qrella wspólnie z Kortezem spotkają się podczas specjalnego koncertu w ramach Festiwalu Czterech Kultur w Łodzi, gdzie wykonają premierowy materiał składający się z utworów wspólnie napisanych podczas ubiegłorocznej jesiennej trasy Korteza
Masha Qrella urodziła się w połowie lat siedemdziesiątych we wschodnim Berlinie. Jest córką rosyjskiego fizyka oraz niemieckiej lekarki pracującej nad problemami związanymi z zaburzeniami snu. Jako nastolatka zaczęła grywać w pierwszych szkolnych zespołach, a pod koniec lat dziewięćdziesiątych zjeździła Europę z zespołami Mina i Contriva. W roku 2002 podpisała kontrakt z małą niezależną berlińską oficyną - Monika Enterprise, wydając w niej swój pierwszy autorski album zatytułowany „Luck”.

Kolejne płyty „Unsolved Remained”, „Speak Low – Loewe And Weill In Exile”, „Analogies” i „Keys” ukazały się nakładem Morr Music. Unikalne brzmienie swoich krążków zawdzięcza rodzinnemu domowi i znajdującemu się w nim małemu studiu nagraniowemu - Villa Qrella.
Jesienią 2016 roku Masha była gościem specjalnym Korteza, z którym zagrała ponad 30 koncertów w Polsce. W niedzielę, 10 września ponownie spotkają się na jeden scenie!


Tracklista:

1. Ticket To My Heart
2. Pale Days
3. Keys
4. Girl
5. White Horses
6. Bogota
7. DJ
8. Sicily
9. Why

M. Pras: Jazzboy Records

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz