piątek, 7 lipca 2017

Tej jesieni Daria Zawiałow zagra swoją pierwszą trasę klubową

Podczas ostatnich koncertów Daria Zawiałow udowodniła, że jej występy to przede wszystkim rockowa energia, duża charyzma i świetny kontakt z publicznością. Udział wokalistki wraz z zespołem na takich festiwalach jak Orange Warsaw, Open’er czy CoJestGrane24 rozbudziły apetyt fanów, których czas najwyższy zaspokoić podczas klubowej trasy.


Daria Zawiałow to skromna, młoda artystka z duszą buntowniczki. Sama pisze teksty i w dużym stopniu angażuje się również w komponowanie swoich utworów. Jest pod tym względem konsekwentna i niezależna. Wśród swoich inspiracji wymienia takich artystów jak Jack White, Radiohead, Warpaint, Foals, The XX , Arctic Monkeys, Florence and The Machine czy The Last Shadow Puppets. Mimo wielkiego podziwu dla zagranicznych wykonawców Daria śpiewa głównie w języku polskim . Fascynuje się twórczością Czesława Niemena.
W marcu 2017 roku ukazał się debiutancki album Darii Zawiałow pt. „A Kysz!”. Utrzymany jest w stylistykach indie popu i rocka, które od zawsze są jej bliskie. Nad materiałem pracowała z najlepszym przyjacielem Michałem KuShem. Dopełniają się idealnie – Michał zajmuje się aranżacją nagrań, a Daria układa do nich melodie wokalu i pisze teksty. Ważną rolę w procesie powstawania płyty odegrał też Piotrek Rubik, na co dzień m.in. gitarzysta formacji LemON, nie tylko wykonawca partii gitarowych, lecz także współkompozytor i kompozytor dwóch utworów.
Spore wrażenie robią śmiałe, ambitne, pełne poetyckich wersów teksty artystki. W połączeniu z porywającymi interpretacjami wokalnymi są intrygującą zapowiedzią nowego kobiecego głosu w polskiej muzyce alternatywnej. Sama Daria twierdzi, że śpiewa dla siebie, męża i bliskich. A jeśli to, co tworzy dotrze również do innych ludzi, jeśli ta twórczość sprawi tym ludziom radość, „to będzie piękna historia” – mówi Daria.
 
 
 
M. Pras: Kayax Music

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz