poniedziałek, 19 czerwca 2017

Varius Manx i Kasia Stankiewicz w sportowym hymnie

Utwór „Biegnij” w wykonaniu zespołu Varius Manx i Kasi Stankiewicz jest oficjalnym hymnem Igrzysk The World Games 2017, które już za miesiąc odbędą się we Wrocławiu. Jak wiadomo muzyka jest nieodłącznym elementem każdych Igrzysk sportowych, a te rozpoczną się 20 lipca br. Ceremonia otwarcia wg. zapowiedzi organizatorów będzie największym oraz najbardziej spektakularnym show tego roku transmitowanym do ponad 100 krajów.
Hymn Igrzysk powinien rozbudzać emocje, rozpalać ogień motywacji oraz dodawać otuchy i wsparcia. Takie właśnie jest nagranie „Biegnij”.

„Ważne jest aby cały czas działać, mieć wyznaczony cel i zmierzać do niego niezależnie od podszeptów świata zewnętrznego” mówi Kasia Stankiewicz, która jest autorką tekstu. Nawołuje tym samym aby nie poddawać się i walczyć z własnymi słabościami oraz od najmłodszych lat z determinacją rozwijać swoje pasje.


„Sport to nie tylko ruch i ćwiczenia...to współzawodnictwo tak potrzebne w rozwoju człowieka to pasja która pozwala nam na marzenia… a czym byłoby nasze życie bez marzeń?? Igrzyska w Polsce, we Wrocławiu... bądźmy z tego dumni” dodaje Robert Janson kompozytor piosenki.Do „Biegnij” powstał teledysk, zrealizowany m.in. na wrocławskiej Pergoli, którego bohaterami oprócz muzyków Varius Manx, są także dzieci prezentujące wybrane dyscypliny sportowe będące w programie The World Games min karate, kajak polo, pływanie w monopłetwie, kickboxing, taniec sportowy, lacrosse, ultimate frisbee, czy futbol amerykański. 
Na potrzeby promocji międzynarodowej powstała również wersja angielskojęzyczna utworu pt. „Run” którą Varius Manx wraz z Kasią Stankiewicz wykona właśnie 20 lipca 2017 podczas ceremonii otwarcia X Igrzysk Sportów Nieolimpijskich The World Games 2017 na Stadionie we Wrocławiu.  


 
M. Pras: J&J MusicArt

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz