piątek, 23 czerwca 2017

„Spokój”: Teledysk do najnowszego singla Natalii Nykiel już na Vevo!

Choć minęły prawie trzy lata od wydania jej debiutanckiego albumu, Natalia Nykiel nieustannie jest obecna na scenie. Mimo niekomercyjnej drogi, jaką obrała jej utwory królują na listach przebojów, teledyski o łącznej oglądalności ponad 100 milionów wyświetleń robią furorę w sieci, a Nykiel z powodzeniem koncertuje na najważniejszych scenach. W maju pojawił się jej premierowy singiel „Spokój”, który jak można się domyślać spokoju raczej nie zapowiada.

 
 
Nykiel chwilę później zagrała znakomity koncert na finał Orange Warsaw Festival, na którym przedpremierowo zaprezentowała materiał z przygotowywanej płyty. Następnie wyruszyła w electro-grunge’ową trasę Red Bull Tour Bus i właśnie zaprezentowała wyczekiwany przez fanów teledysk do „Spokoju”. Fani i krytycy szybko wypunktowali że tytuł piosenki jest zwodniczy, podobnie jak videoclip. Natalia zaprezentowała odważny w formie obraz, pozornie nieprzystający do dynamicznej muzyki. Wykorzystanie techniki slow motion w konsekwentny sposób uwypukla gniew płynący z emocji zawartych w tekście nagrania. Takich kontrastów jest tutaj dużo więcej... Natalia po raz kolejny oddała w ręce słuchaczy wysmakowane i pełne nieoczywistych symboli video, tym samym podgrzewając atmosferę wokół nadchodzącego, drugiego albumu.
Na ten moment nie są znane dalsze szczegóły nowego wydawnictwa. Jedyną wskazówkę może stanowić zapowiedź w pełni premierowego koncertu Natalii Nykiel zaplanowanego na 26 października w warszawskiej Stodole.
 
 
M. Pras: Off The Record

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz