piątek, 5 maja 2017

Zobacz „Galway Girl”. Teledysk nakręcony przez samego Eda Sheerana

W środę 3 maja miała miejsce premiera teledysku „Galway Girl”. Gdy miał 13 lat grał tu na ulicach. Po kilkunastu latach już jako wielka gwiazda muzyki, Ed Sheeran powrócił do irlandzkiego miasta Galway, by zrealizować klip do trzeciego singla z trzeciej, multiplatynowej studyjnej płyty „÷ (Divide)”.


W Galway Ed kręcił teledysk w doskonale znanych sobie miejscach, chociażby pubie O'Connor's, oraz w Salthill House. Realizacja w tej lokalizacji była jego pomysłem.
Reżyserem obrazu jest Jason Koenig, a w rolę głównej bohaterki wcieliła się irlandzka aktorka Saoirse Ronan. Największym zaskoczeniem jest fakt, iż klip był kręcony przez samego Eda! 
 Longplay „÷ (Divide)” ukazał się 3 marca br. W ciągu pierwszego dnia albumu wysłuchało 56 milionów użytkowników serwisu Spotify, co jest nowym rekordem. W Polsce, na liście OLIS, krążek zadebiutował na miejscu pierwszym i już jest platynową płytą! Podwójna platyna w Wielkiej Brytanii i Australii, debiut na szczycie list sprzedaży płyt w 14 krajach świata. To zaledwie ułamek sukcesów, jakie od premiery stały się udziałem „÷ (Divide)”. Statystyki wciąż rosną i nie chcą się zatrzymać.
Irlandia kocha Eda Sheerana. Ale jego ostatnie osiągnięcie w tym kraju przerosło wszystkie wcześniejsze. Każda z 16 piosenek z „÷ (Divide)” (wliczając oczywiście edycję deluxe) znalazła się w… Top 16 irlandzkiej listy singli. Nad Sekawną nigdy wcześniej nie odtwarzano utworu w streamingu tak często, jak „Shape Of You”, a w Szwecji nigdy nie streamowano tak często żadnego albumu, jak trzeciego dokonania studyjnego Eda Sheerana.
 
 
M. Pras: Warner Music Poland

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz