piątek, 19 maja 2017

„Zanim Odejdę”: Drugi teledysk Gracjana Kalandyka już dostępny

„Zanim Odejdę” to drugi singlowy nagranie Gracjana Kalandyka, do którego słowa jak I muzykę napisał sam młody artysta.

„Tym utworem ukazuję różnorodność i bogate kolory mojej pierwszej płyty. To piosenka, która zmusza słuchacza do przemyśleń na temat egzystencji i wiary” - mówi Gracjan. 


 
Choć obowiązków nie brakuje, Gracjan znalazł czas na napisanie piosenek na debiutancki album, który ukaże się nakładem Universal Music Polska. Nagrania odbywają się w Warszawie, zaś za brzmienie odpowiada Robert Amirian, w przeszłości wokalista legendy polskiego rocka progresywnego, grupy Collage, zaś od lat ceniony producent, współpracujący między innymi takimi artystami jak: Fismoll, Ewa Farna, Ania Szarmach, Kari, Kasia Kowalska, Anita Lipnicka, Kayah, Mietek Szcześniak czy Kuba Badach.
Inspiracją dla młodego, utalentowanego wokalisty są między innymi Sting, U2, Ben Howard i Ed Sheeran. Jak ujawnia sam Gracjan, debiut będzie najbliższy dokonaniom ostatnich dwóch wymienionych gwiazd. Będzie dużo liryczności, szczerości, życiowych, mądrych tekstów. Kompozycje będą przepełnione delikatnością, a także nostalgią. Czyli innymi słowy, będą stanowić odbicie koncertowego oblicza Gracjana. Oblicza, z którego bije mnóstwo pozytywnych wibracji, udzielających się także odbiorcom jego muzyki. 
Gdy miał 10 lat sięgnął po gitarę. Sześć lat później, gdy instrument miał już dobrze opanowany, zaczął pisać piosenki. Dziś jest jedną z wielkich nadziei polskiej muzyki. Nazywa się Gracjan Kalandyk, a urodził się 23 listopada 1992 roku.
Co warte jest podkreślenia, Gracjan sam nauczył się grać na gitarze, a także śpiewać. Muzyka zawsze była mu bliska, bo otaczała go od dziecka w rodzinnym domu. Równie dobrze potrafi grać na gitarze akustycznej, gitarze elektrycznej, fortepianie i gitarze basowej. Muzykę zgłębia obecnie na Akademii Muzycznej w Gdańsku, na której jest na III roku wokalistyki jazzowej i estradowej. Naukę przeplata z koncertami, które gra od 2015 roku ze swoim stałym składem muzyków, będących jednocześnie wypróbowanymi przyjaciółmi. Gracjan miał już okazję dzielić scenę z takimi tuzami jak Dżem, Marek Piekarczyk i TSA, Margaret, Justyna Steczkowska.

 
 
 
M. Pras: Universal Music Polska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz