sobota, 6 maja 2017

SARSA zdradza szczegóły drugiego albumu

Jest autorką jednego z najgłośniejszych debiutów ostatnich lat, płyty „Zapomnij Mi”, która pokryła się platyną. To z niej pochodzą doskonałe single „Naucz Mnie” (diamentowa płyta), „Indiana” (złota płyta) i „Zapomnij Mi” (platynowa płyta). Wyjątkowa osobowość, pasjonatka muzyki, Sarsa, przedstawia swój drugi studyjny album – „Pióropusze”! Premiera już 26 maja.

Skąd tytuł? Artystce podczas miesięcy, które spędziła na pracy nad nowymi piosenkami, towarzyszyły przeróżne emocje, które porównała do wielu kolorów, jakie znajdują się na pióropuszu.


«Każdy człowiek ma w sobie paletę barw, emocji, reakcji, wrażeń. W efekcie każdy utwór, jak pióro z pióropusza, ma swój kolor, swoje znaczenie, porusza inne struny wrażliwości człowieka» – tłumaczy Sarsa.
Co ciekawe, są na krążku pi utwory, napisane przez Sarsę nawet siedem lat temu. Chociaż większość stanowią kompozycje, które Sarsa stworzyła w ostatnich miesiącach. Wszystkie łączy jedno – są to nagrania bardzo osobiste, oparte o własne doświadczenia artystki.
„Pióropusze” promowała jako pierwsza piosenka „Bronię Się”. Nad jej brzmieniem wokalistka pracowała w londyńskim Tileyard Studio, w którym nagrywali wcześniej między innymi Ella Eyre, czy Sigala. W kompozycji Sarsa łączy brzmienia nowoczesne z oldschoolowymi oraz sięga po instrumenty z różnych muzycznych kultur.

«Najważniejsze dla mnie to poruszać ludzi. Dlatego moja twórczość jest bardzo różnorodna i dosyć zmanierowana. Lubię, jak jest dziwnie, niestandardowo i nie wprost. Tak by każdy miał swoją przestrzeń do rozumienia moich wyżyć artystycznych” – dodaje Sarsa.


Piosenkę „Bronię Się” zilustrował teledysk. Do jego realizacji Sarsa zaprosiła reżysera Marcina Starzeckiego.

Sarsa to ceniona polska songwriterka i autorka tekstów. Dziennikarze muzyczni zaś uznali ją za prekursorkę nowego polskiego popu. Gra na instrumentach klawiszowych i ukulele. Jej teledyski obejrzano już ponad 70 milionów razy! Sarsa ma za sobą współpracę z projektami Fluktua, TakloopNie, SarsaParilla, Emma Nuci Organic. Eksperymentowała z muzyką od jazzu, poezji śpiewanej po alternatywnego rocka i muzykę elektroniczną.
Wokal Sarsy porównuje się do Dolores O'Riordan z The Cranberries, Florence Welch z Florence And The Machine, Sii, CocoRosie. Artystka brała udział w talent shows X-Factor, Must Be The Music i The Voice Of Poland. Zawsze była ekscentryczna i trudna do sklasyfikowania.

Sarsa zadebiutowała w 2015 roku utworem „Naucz Mnie”. Piosenka wspięła się na szczyty list przebojów. Teledysk do numeru obejrzano ponad 49 milionów razy. Singel zyskał status diamentowej płyty. Wyróżniono go też jako Cyfrową Piosenkę Roku oraz Radiowy Przebój Roku. Przez sześć tygodni zajmował pierwsze miejsce na liście najchętniej odtwarzanych kompozycji w polskich stacjach radiowych.
Debiutancki „Zapomnij Mi” zadebiutował na drugim miejscu listy OLIS. Zyskał status platynowej płyty. Sarsa zdobyła też SuperJedynkę w kategorii „SuperArtysta w sieci” podczas 53. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.


 

Tracklista:

1. Bronię Się
2. Volta (piosenka do filmu juliusza machulskiego p.t. Volta)
3. Motyle i Ćmy
4. Ty Niebo
5. Ucieka
6. Rah Bronx
7. Nie Tańcz
8. Pióropusze
9. Oh Say
10. Hey You
11. Egoizm
12. Furia Outro

Bonus Track:

13. Dust
14. Photo
14. Dzielę

 
 
 
 
M. Pras: Universal Music Polska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz