sobota, 27 maja 2017

Drugi dzień Polsat SuperHit Festiwal 2017

Podczas dzisiejszego wieczoru w drugi dzień Polsat SuperHit Festiwal, usłyszeć będzie można najpopularniejsze utwory, które w minionym roku najczęściej gościły na antenach ponad osiemdziesięciu polskich rozgłośni radiowych.
Ich listę, podobnie jak przed rokiem, opracowała dla ZPAVu (Związek Producentów Audio-Video) - partnera festiwalu, międzynarodowa firma „BMAT”, zajmująca się monitorowaniem nagrań muzycznych i teledysków w stacjach radiowych i telewizyjnych w ponad pięćdziesięciu krajach na świecie. Wśród gwiazd koncertu zobaczymy i usłyszymy: Beatę Kozidrak w hicie „Upiłam Się Tobą”, Enej - „Może Będzie Lepiej”, Feel - „Swoje Szczęście Znam”, Margaret  - „Cool Me Down”, Sylwię Grzeszczak w piosence „Tamta dziewczyna”, Monikę Lewczuk w „Ty I Ja”, Ewelinę Lisowską z „Prostą Sprawą”, Natalię Szroeder i jej przebojowe „Lustra”, Natalia Nykiel w hicie „Error”, Grzegorz Hyży zaprezentuje utwór „Pod Wiatr”, Bednarek zaśpiewa swój „List”, a Lanberry piosenkę „Piątek”. W koncercie wystąpią także wykonawcy związani z muzyką klubową, która również często gości na antenach rozgłośni radiowych w Polsce. C-Bool wykona hit „Never Go Away”, a Gromee - „Fearless”.   Dzisiejsze spotkanie w sopockim amfiteatrze zakończy najjaśniejsza z gwiazd polskiej i czeskiej sceny muzycznej – Ewa Farna, która przez 10 lat osiągnęła niebywały sukces, a liczbą nagród i wyróżnień muzycznych mogłaby obdzielić wielu artystów. Ogromny sukces odniosła już w wieku... 13 lat pierwszą płytą „Měls Mě Vůbec Rád”.
W Polsce jej pierwszy album ukazał się rok później, a listy sprzedaży i przebojów 16-letnia wówczas Ewa podbiła krążkiem „Cicho”. Dziś jest to podwójnie platynowa płyta. Po tym pierwszym sukcesie przyszły kolejne. Wydawnictwa „EWAkuacja”, „(W)inna?”, grad nagród, w tym ta najważniejsza – Najlepszego Polskiego Artysty 2011 MTV Europe Music Awards. Ewa ma dziś w swoim dorobku artystycznym 9 albumów, w tym 4 czeskojęzyczne, niemal 40 muzycznych nagród, kilkanaście platynowych przebojów. Dla wielu młodych ludzi marzących o sukcesie na rynku muzycznym Ewa Farna jest idolem, dlatego też została jednym z jurorów „Idola” – prawdziwej kuźni talentów. Artystka ciepło wspomina Operę Leśną i sopockie koncerty. Debiutowała na festiwalowej scenie podczas Sopot TOPTrendy Festiwal 2009 i wówczas w konkursie „Trendy” otrzymała nagrodę internautów. Pięć lat później, podczas Polsat Sopot Festival 2014, została wyróżniona Bursztynowym Słowikiem Publiczności.
Wydarzenie poprowadzą: Paulina Sykut–Jeżyna, Maciej Rock, Maciej Dowbor, Darek Maciborek z RMF FM oraz Kabaret Skeczów Męczących.


M. Pras: Biuro Prasowe Festiwalu

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz