czwartek, 18 maja 2017

Debiutancka EPka i drugi singiel PIONY

PIONA - czyli Igor Fleiszer i Tomek Rawski, duet warszawskich producentów, remixerów i DJ-ów. Wspólnie jako Rawski & iRobot stworzyli oficjalne remixy dla takich artystów jak Hurts, Giorgio Moroder oraz Smolik / Kev Fox.
W ich wieku zwykle rzuca się zabawę w muzykę, ale oni idąc tropem późnych debiutów typu LCD Soundsystem właśnie teraz postanowili założyć zespół o nazwie PIONA. Dzisiaj ukazała się ich pierwsza EP, której zapowiedzią jest singiel „Alfabet" nagrany z gościnnym udziałem Ptakovej. Autorami teledysku są Ania Bystrowska i Alan Willmann.

 PIONA o singlu „Alfabet” i epce:
«Alfabet to drugi utwór, który publikujemy jako zapowiedź pierwszej epki PIONY pt. „EP1”. Tak jak „Lawina” piosenka powstała przy współpracy z Ptakovą (planujemy już kolejne piosenki z Natalią). „Alfabet” to miejska ballada. Teledysk do tej piosenki uzupełnia obraz jaki mieliśmy w głowach tworząc ten utwór. Trochę przewrotnie postanowiliśmy po skocznej „Lawinie” zaprezentować inne oblicze. Nie chcemy ograniczać się jedynie do produkcji klubowych, dla nas wspólnym mianownikiem utworów PIONY jest melodia».

«Na epce pod niezwykle wymyślnym tytułem „EP1” słuchacze znajdą też dwa inne utwory. „Eryk” to krok w stronę, w którą pierwotnie miała iść PIONA – odrobinę mocniejszej, tanecznej elektroniki, a „Mylo” to chyba coś czego od razu oczekiwali wszyscy, którzy znają nas prywatnie lub kojarzą naszą selekcję muzyczną z setów didżejskich – klubowe disco, nawiązujące do lat 80-tych. Utwór nazwaliśmy na cześć producenta, który kilka lat temu z sukcesem odświeżył ten styl, a następnie już więcej nic nie opublikował. Mamy nadzieję, że nas taki finał nie spotka, choć nie mielibyśmy nic naprzeciwko jeżeli chodzi o wcześniej wspomniany sukces».
 
 
 
 
M. Pras: Kayax Music

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz