środa, 17 maja 2017

Ania Dąbrowska w nowym duecie z Krzysztofem Krawczykiem

„On Ciągle Walczył” to trzeci singiel z albumu „Duety” Krzysztofa Krawczyka. Piosenkę napisała i wspólnie z artystą zaśpiewała Ania Dąbrowska.


Po utworach „Każdy Dziad” z Maciejem Maleńczukiem i „Bezsenni” z Katarzyną Nosowską, premierę ma kolejny singlowy utwór Krzysztofa Krawczyka z wyjątkowego albumu „Duety”, który ukazał się z okazji 70. urodzin wokalisty.
Nagranie „On Ciągle Walczył” to spotkanie po latach wyjątkowego duetu, który stworzył przebój „To Co W Życiu Ważne”.

«Historia piosenki „On Ciągle Walczy” zaczęła się podczas wspólnego występu w Londynie. – Ania rzuciła do mnie za kulisami ze swoim charakterystycznym łobuziarskim uśmiechem: „Mam piosenkę na nasze Duety!» – opowiada Krzysztof Krawczyk. «To jest piosenka o mnie, ale też o niej, bo nasze życie to ciągła walka»
.
«Chciałam stworzyć z nim piękny duet. Mam nadzieję, że się udało» – mówi Ania Dąbrowska.

Artyści spotkali się po raz pierwszy w 2002 roku przy nagraniach płyty „Bo Marzę I Śnię” Krzysztofa Krawczyka, na której Ania zaśpiewała chórki. Piosenkarka określa ten krążek pierwszym poważnym projektem w życiu. – „Od tego wszystko się dla mnie zaczęło i była to wielka nauka. Już wtedy wiedziałam, że dobrze razem brzmimy wokalnie” – dodaje Ania. Kolejną płytę artysty promował wspólny, tytułowy singiel „To, Co W Życiu Ważne”, który muzycy wykonali podczas Festiwalu w Sopocie w 2004 roku.

W swojej trwającej już ponad 50 lat karierze, Krzysztof Krawczyk stworzył wiele wspaniałych muzycznych kreacji, zarówno w pojedynkę jak i w towarzystwie innych wykonawców. W ubiegłym roku artysta obchodził swoje 70-te urodziny. Z tej wyjątkowej okazji na rynku pojawiło się wydawnictwo zatytułowane „Duety”, na które trafiło aż dwanaście niezwykłych duetów. Trzy premierowe utwory zaśpiewane wspólnie z największymi gwiazdami polskiej sceny muzycznej: Katarzyną Nosowską, Anią Dąbrowską i Maciejem Maleńczukiem, zostały napisane przez tych artystów specjalnie dla Krzysztofa Krawczyka.
Na albumie znalazły się również nigdy niepublikowane wcześniej piosenki: „Noc Nie Przyszła Pod Mój Dach” z Urszulą oraz „Mam Dla Siebie Miasto” z Wojciechem Kordą. Na „Duetach” nie zabrakło także znanych przebojów takich jak: „Trudno Tak” z Edytą Bartosiewicz, „Lekarze Dusz” z Muńkiem Staszczykiem, czy „Przytul Mnie Życie” z Andrzejem Piasecznym. Ta płyta to wyjątkowa pozycja dla fanów Krzysztofa Krawczyka, ale nie tylko. Jest to wyjątkowy album z plejadą największych polskich artystów. Takie kompilacje udają się jedynie największym!


M. Pras: Sony Music Poland

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz