sobota, 1 kwietnia 2017

Szósty studyjny album Nelly Furtado już w sklepach

Nelly Furtado działa na scenie od ponad 20 lat, sprzedała w tym czasie 16 mln. płyt, jej przeboje okupowały szczyty światowych list. Ale nie miała na koncie tak wyjątkowego wydawnictwa. „The Ride”, szósty album Kanadyjki, ukazała się 31 marca 2017 roku.
 


Nelly z poczuciem humoru mówi o „The Ride”, że jest to jej płyta, nagrana „na kaca”. Nie w tym sensie, że artystka intensywnie raczyła się trunkami w czasie sesji, lecz w tym, że wiąże się z bardzo intensywnymi przeżyciami, głównie natury osobistej.
 Płyta „The Ride” powstała dzięki współpracy Nelly Furtado i laureata Grammy, producenta Johna Congletona (St. Vincent, Blondie, Erykah Badu, Marilyn Manson), poznanego dzięki Annie Clark z St. Vincent. Prace odbywały się w studiu twórcy w Dallas, a także w Toronto.

– „Doświadczenie pracy z Johnem określiłabym jako bardzo cool, bo ja pochodzę ze świata popu i naturalnie ku niemu dążę, a on jest w stanie tak przearanżować moje piosenki, że mają posmak wręcz punkowy. Sama nigdy bym na to nie wpadła” – zapewnia Kanadyjka. 


Congleton jest współautorem ośmiu z dwunastu utworów na krążku. Całość zapowiadała dostojnie sunąca kompozycja, osadzona na mocnym beacie perkusji, lekko podmalowana elektroniką „Pipe Dreams”.


Tracklista:

1. Cold Hard Truth
2. Flatline
3. Carnival Games
4. Live
5. Paris Sun
6. Sticks And Stones
7. Magic
8. Pipe Dreams -
9. Palaces
10. Tap Dancing -
11. Right Road
12. Phoenix


 
 
 
M. Pras: Warner Music Poland

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz