piątek, 10 marca 2017

Longplay „7” formacji Voo Voo w sprzedaży

We wtorek, 7 marca, ukazała się kolejna studyjna płyta formacji Voo Voo, zatytułowana „7”.
Niedawno obchodzili 30-lecie, jednak w ich przypadku nie ma mowy o odcinaniu kuponów. Każdy album to otwarcie kolejnego etapu, niezmiennie patrzą w przyszłość. Jak żartuje Wojciech Waglewski: „Postanowiliśmy jeszcze raz zrobić płytę, której nikt nie będzie chciał kupić…”  To założenie w przypadku wydanej w 2014 roku, ostatniej płyty „Dobry Wieczór”, spowodowało skutek odwrotny – wydawnictwo uzyskało status Złotej Płyty, a piosenka „Gdybym” z udziałem azerskiego pieśniarza Alima Qasimova, długie tygodnie zajmowała pierwsze miejsce listy przebojów radiowej Trójki.


Tym razem kluczem do nowej płyty jest czas i jego nieustanny upływ. Na premierowym krążku Voo Voo znalazło się zaledwie siedem, za to długich nagrań, a każde z nich zostało zatytułowane od kolejnych dni tygodnia. To wpłynie również na koncerty promujące „7”, a przecież  takie spotkania z muzyką tego zespołu, mają swoją niepowtarzalną atmosferę.  

„Każdy koncert będzie miał inną dramaturgię, bo będziemy zaczynać w poniedziałek od „Poniedziałku”, we wtorki od „Wtorku” itd. Lubię takie wyzwania, choć nie wiem, co z tego wyniknie.” – dodaje Waglewski.  

Wojciech Waglewski jest kompozytorem i autorem wszystkich utworów na „7”, który współtworzą: perkusista Michał Bryndal, basista Karim Martusewicz oraz saksofonista i wokalista Mateusz Pospieszalski. Płyta powstawała w grudniu 2016 i styczniu 2017 roku w Studiu S-4, a także w trójkowym Studiu im. Agnieszki Osieckiej. Za realizację dźwięku odpowiadał Jacek Gładkowski. Piotr „Emade” Waglewski zmiksował materiał i współpracował przy jego produkcji.


 Tracklista:

1. Środa
2. Czwartek
3. Piątek
4. Sobota
5. Niedziela
6. Poniedziałek
7. Wtorek

 
 
 
M. Pras: Art2Music

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz