piątek, 31 marca 2017

„Jestem Tu Nowa”: Nowy album Anny Wyszkoni od dzisiaj w sprzedaży!

Długo oczekiwany, trzeci solowy album Anny Wyszkoni - „Jestem Tu Nowa” trafił dzisiaj na półki sklepów muzycznych. Na nowej płycie Ania zdecydowanie postawiła na facetów. Do współpracy w charakterze producentów, zaprosiła Marcina Limka oraz gitarzystę, z którym współpracuje na co dzień, Marka Raduli, a wśród autorów kompozycji znaleźli się: Jan Borysewicz, Robert Gawliński, Piotr Cugowski, Tomasz Banaś oraz wspomniani Marek Raduli i Marcin Limek. Kilka piosenek, a także większość tekstów napisała sama Artystka. Cały materiał jest przesiąknięty jej kobiecością, wrażliwością, ale i pewnością siebie, której nabrała podczas ośmiu lat samodzielnej, muzycznej wędrówki.


Po przełomowym i eklektycznym krążku „Pan i Pani” [2009] oraz bardzo nostalgicznym, a zarazem spokojnym „Życie Jest W Porządku” [2012] (obydwa uzyskały status Podwójnie Platynowych),  Ania postanowiła tym razem zmienić nieco kurs muzyczny, nagrywając album bardziej dynamiczny, ale nadal, jak poprzednie, pełen szlachetności, refleksji i tajemnicy. 36-letnia Anna Wyszkoni wydaje swoją najbardziej dojrzałą i emocjonalną płytę w karierze. Już sam tytuł krzyczy, że mamy do czynienia z nowym, dotąd nieodkrytym lądem. „Jestem Tu Nowa” to tytuł nieprzypadkowy, jak zresztą każde słowo wyśpiewane przez autorkę. Rok 2016 był dla Niej przełomowy ze względu na poważne problemy zdrowotne, które Ją dotknęły. Jest silna i doświadczona, więc kiedy już się z nimi uporała, stworzyła najbardziej osobisty i poważny materiał ze wszystkich dotychczasowych.

O swoim nowym muzycznym dziecku Ania mówi tak: „Jestem tu nowa” to 13 (nie jestem przesądna) premierowych, bardzo zróżnicowanych stylistycznie piosenek o ogromnym ładunku emocjonalnym. W tekstach wyrzuciłam z siebie wszystko, co doskwierało mi przez ostatni rok, jednak muszę zaznaczyć, że nie jest to płyta o nieszczęściu. Wręcz przeciwnie, jest o sile, charakterze, o szczęściu i o miłości, która mnie przepełnia. I o nowym życiu, które dostałam w prezencie. Trudno mi jednoznacznie sklasyfikować ten album, ciężko opisać go słowami, zresztą… po co? Przecież opowiadanie o muzyce to jak tańczenie o literaturze, więc znacznie sensowniej będzie po prostu go posłuchać, do czego gorąco namawiam. Mam nadzieję, że tak jak ja, nie będziecie mogli się od niego uwolnić. 

 W sprzedaży dostępne są dwie wersje albumu. Warto też dodać, że Anna Wyszkoni w tym roku świętuje 20-lecie działalności artystycznej.
 

Tracklista:


STANDARD
 
 1. Oszukać Los
2. Nie Chcę Cię Obchodzić
3. Mimochodem
4. Zanim To Powiem
5. Cisza Tak Dobrze Brzmi
6. Do Góry Nogami
7. Z Bezsennej Nocy W Jasny Dzień
8. Senne Popołudnie
9. Jestem Tu Nowa
10. Napisy Końcowe


DELUXE

1. Oszukać Los
2. Nie Chcę cię Obchodzić
3. Mimochodem
4. Zanim To Powiem
5. Cisza Tak Dobrze Brzmi
6. Czas. Miłość. Śmierć.
7. Do Góry Nogami
8. Zdania Sprzeczne
9. Z Bezsennej Nocy W Jasny Dzień
10. Senne Popołudnie
11. Kobietą Być
12. Jestem Tu Nowa
13. Napisy Końcowe

Bonus Track:
14. Oszukać Los (Wersja akustyczna)


 

 
 
 
M. Pras: Universal Music Polska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz