piątek, 3 marca 2017

„÷ (Divide” Eda Sheerana już w sklepach!

Dziś ukazała się trzecia studyjna płyta Eda Sheerana, „÷ (Divide)”. Jest to najważniejsza popowa premiera 2017 roku, skazana na wielki sukces komercyjny. Z okazji premiery albumu o północy z 2 na 3 marca w Warszawie otworzył się Ed Sheeran Pop-Up Store.


Tracklista:

1. Eraser
2. Castle On The Hill
3. Dive
4. Shape Of You
5. Perfect
6. Galway Girl
7. Happier
8. New Man
9. Hearts Don't Break Around Here
10. What Do I Know?
11. How Would You Feel (Paean)
12. Supermarket Flowers


W TFH Koncept Store na Szpitalnej 8 powstał specjalnie zaprojektowany sklep w całości dedykowany Edowi Sheeranowi. Tylko w Ed Sheeran Pop-Up Store dostępna była wersja deluxe longplay'a oraz nigdzie indziej niedostępne gadżety promujące „÷ (Divide)”.
Do stwierdzeń o komercyjnym powodzeniu albumu uprawnia przyjęcie, z jakim spotkały się ujawnione przed premierą single „Shape Of You” i „Castle On The Hill”. Pobiły w Polsce rekord utworów najczęściej odtwarzanych w ciągu jednego dnia w serwisie Spotify i równie dobrze, a czasami lepiej, radziły sobie w innych krajach.
Trzecie dzieło angielskiego wokalisty zostało wyprodukowane przez niego samego i Benny'ego Blanco (Rihanna, The Weeknd). Anglik skorzystał także z talentów producenckich Johnny'ego McDaida, Mike'a Elizondo i Steve'a Maca. Nagrania odbyły się w Los Angeles, Londynie, Suffolk oraz na transatlantyckim liniowcu „RMS Queen Mary 2”. Anglik jest też autorem okładki krążka. Sam ją wymyślił, a następnie namalował.

«„÷” zajmuje szczególne miejsce w moim sercu i wierzę, że to moje najlepsze dotychczasowe dzieło. Bardzo chciałem powrócić, a teraz jestem ogromnie podekscytowany perspektywą 3 marca» – mówił Ed.

Jeśli chodzi o teksty, Ed Sheeran oddał w nich to, co dzieje się współcześnie na świecie oraz swoje prywatne emocje i doświadczenia. Sporo inspiracji dały mu podróże (Australia, Japonia, Islandia), które odbył w ubiegłym roku, związki z kobietami, jak i zdarzenia, które dotknęły jego rodzinę. Piosenka „Castle On The Hill”, napisana przez Eda i Benny'ego Blanco, opowiada o dorastaniu we Framlingham w hrabstwie Suffolk.
 Muzycznie mamy mieszankę starannie zaaranżowanych, chwytających za serce ballad, trochę hiphopowych beatów, wyszukanego popu, powstałego z połączenia różnych elementów. Nie zabrakło oczywiście uwielbianej przed Eda akustycznej gitary.
 

M. Pras: Warner Music Poland

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz