środa, 15 lutego 2017

„Sky Over Europe”: Propozycja Rafała Brzozowskiego na 62. Konkurs Piosenki Eurowizji

Rafał Brzozowski to jeden z najzdolniejszych muzyków swojego pokolenia. Wokalista i instrumentalista, który potrafi porwać tłumy, prezentuje piękną, melancholijną piosenkę „Sky Over Europe". Z kompozycją tą artysta weźmie udział w Krajowych Eliminacjach do 62. Konkursu Piosenki Eurowizji, które odbędą się w najbliższą sobotę 18 lutego.


Słowa do „Sky Over Europe” napisał legendarny tekściarz Marek Dutkiewicz, mający na koncie współpracę między innymi z Lombardem, Budką Suflera, Kombi, Lady Pank, czy Ewą Farną. Autorem muzyki jest Marcin Kindla, współpracownik choćby wspomnianej Ewy Farny, Donia, Piotra Kupichy, czy Tomasza Luberta.
Rafał do tej pory ma na swoim koncie takie przeboje, jak „Tak Blisko” i „Nie Mam Nic”, śpiewane przez tysiące fanów na jego koncertach. Nagrany przez Brzozowskiego cover słynnej ballady zespołu Ziyo „Magiczne Słowa”, przyczynił się do sukcesu telewizyjnej produkcji
W listopadzie 2016 roku ukazał się album „Moje Serce To Jest Muzyk, Czyli Polskie Standardy”, na którym znalazły się interpretacje utworów m.in. z repertuaru Andrzeja Rybińskiego, Krzysztofa Krawczyka, Marka Grechuty oraz Ewy Bem. Gościnnie występują na nim Irena Santor, Barbara Kurdej-Szatan, Natalia Szroeder, Zbigniew Wodecki, Wojciech Gąssowski i Matt Dusk. 
 

M. Pras: Universal Music Polska

1 komentarz:

  1. http://www.grodzkiarts.com - blog o sztuce

    Zobacz moją nową książkę science-fiction i muzykę elektroniczną oraz obrazy olejne na płótnie.

    OdpowiedzUsuń