czwartek, 9 lutego 2017

PREMIERA: Depeche Mode prezentuje nowy teledysk!

Depeche Mode ujawnili dzisiaj teledysk do pierwszego singla, zapowiadającego album „Spirit” – obrazek do „Where’s The Revolution” w reżyserii Antona Corbijna.
 

Podążając za tradycją klimatycznych, przemyślanych klipów, „Where’s The Revolution” utrzymany jest w przytłumionych kolorach i osadzony w surowym przemysłowym krajobrazie. Zespół otoczony armią, posłusznie maszerujących tancerzy zdaje się wizualnie komentować to, o czym według słów Dave’a Gahana z wywiadu dla Rolling Stone jest nowa płyta formacji– „…ludzkość i naszym miejscu w niej”.
Premiera video ma miejsce dokładnie dzień po tym, jak zespół ogłosił, ze na rok przekazuje swój fanpage na Facebooku w ręce fanów. Każdy fan, który chciałby wcielić się w rolę administratora https://www.facebook.com/depechemode może już teraz umieścić swoje zgłoszenie na stronie takeover.depechemode.com. Muzycy wybierą setki opiekunów witryny ze swojej bazy fanów – jednego na każdy z 365 dni. 
Utwór „Where's The Revolution” to pierwsza odsłona, 14. studyjnej płyty Depeche Mode – „Spirit”. Wydawcnitwo ukaże się zarówno w wersji cyfrowej, jak i kilku formatach fizycznych: standardowej i deluxe. Wersja deluxe zawierać będzie dodatkowo 28-stronicowy booklet ze specjalną okładką i unikalnymi zdjęciami, a także 5 remixów przygotowanych przez Depeche Mode, Matrixxmana i Kurta Uenalę, zatytułowanych „Jungle Spirit Mixes”. Wersja winylowa „Spirit” ukaże się na 2 winylach 180g z tracklistą płyty w wersji standard i specjalnym grawerowaniem na stronie B drugiego krążka. W Polsce dostępna będzie także wyjątkowa edycja płyty ze specjalną przypinką z nowym logo Depeche Mode. 
„Spirit” to efekt początku współpracy Depeche Mode z producentem Jamesem Fordem z Simian Mobile Disco (odpowiedzialnym za płyty m.in. Foals, Florence & The Machine, Arctic Monkeys) i pierwsza nowa muzyka zespołu od czasu wydanej w 2013 roku i świetnie przyjętej  płyty „Delta Machine”, która zadebiutowała na 1. miejscu oficjalnych zestawień sprzedaży płyt w 12 krajach, także w Polsce. Album zbiera znakomite noty od wszystkich, którzy mieli okazję się z nim zapoznać – Magazyn Q uznał go za „jeden z najmocniej naładowanych energią albumów Depeche Mode od lat”.
Polskich fanów Depeche Mode Sony Music Poland i Empik zapraszają na specjalna imprezę w warszawskim barzeStudio 16 marca, gdzie jako pierwsi w Polsce będą oni mogli nabyć płytę Spirit wraz dostępnym tylko tej nocy unikalnym zestawem gadżetów. Na ten wieczór organizatorzy planują dodatkowo szereg atrakcji, o których szczegółowo poinformują już wkrótce.
 

 
 
 
M. Pras: Sony Music Poland

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz