piątek, 13 stycznia 2017

Ed Sheeran ujawnia szczegóły trzeciej płyty!

W czwartek, 12 stycznia 2017 roku przed południem, Ed Sheeran ogłosił to, na co czekały miliony jego fanów na całym świecie. Artysta poinformował na Facebooku, że jego trzeci album studyjny zatytułowany „÷”, ukaże się już 3 marca. Wiadomo też, ile utworów się na nim znajdzie, oraz w jakich formatach wydawnictwo trafi do sprzedaży.


Wprawdzie tytuł „÷”, po angielsku czyta się „Divide”, co po polsku oznacza dzielić, ale muzyka zawarta na płycie z całą pewnością połączy miliony wielbicieli talentu Eda. Wyraźnie wskazuje na to przyjęcie dwóch pierwszych ujawnionych piosenek z nadchodzącego krążka, „Shape Of You” i „Castle On The Hill”, które pobiły w Polsce rekord najczęściej odtwarzanych w ciągu jednego dnia nagrań w serwisie Spotify.


– „Co za tydzień! Reakcje na moje nowe single były nie z tej ziemi i nie wiem, jak mam wam dziękować – cieszy się Ed Sheeran. – Płyta "÷" zajmuje szczególne miejsce w moim sercu i wierzę, że to moje najlepsze dotychczasowe dzieło. Bardzo chciałem powrócić, a teraz jestem ogromnie podekscytowany perspektywą 3 marca” – dodał Ed.

Za produkcję odpowiadają Benny Blanco (Rihanna, The Weeknd) i Ed Sheeran. Anglik skorzystał także z talentów producenckich Johnny'ego McDaida, Mike'a Elizondo i Steve'a Maca. Nagrania odbywały się w Los Angeles, Londynie, Suffolk oraz na transatlantyckim liniowcu „RMS Queen Mary 2”. Ed jest też autorem okładki albumu. Sam ją wymyślił, a następnie namalował.
Jeśli chodzi o teksty, Ed Sheeran oddał w nich to, co dzieje się współcześnie na świecie oraz swoje prywatne emocje i doświadczenia. Sporo inspiracji dały mu podróże, które odbył w 2016 roku, związki z kobietami, jak i zdarzenia, które dotknęły jego rodzinę. Piosenka „Castle On The Hill”, napisana przez Eda i Benny'ego Blanco, opowiada o dorastaniu we Framlingham w hrabstwie Suffolk. Ma potencjał stadionowego hitu. Utwór „Shape Of You”, który napisany przez Eda, Johnny McDaid'a i Stevea Mac'a, rozkłada na czynniki pierwsze i przebudowuje współczesną popową kompozycję. Jest przedłużeniem brzmienia, dzięki któremu Ed zasłynął i wyróżnił go spośród innych wykonawców.
Muzycznie mamy mieszankę starannie zaaranżowanych, chwytających za serce ballad, trochę hiphopowych beatów, wyszukanego popu, powstałego z połączenia różnych elementów. Nie zabraknie oczywiście uwielbianej przed Eda akustycznej gitary. 

 
Tracklista:


1. Eraser
2. Castle On The Hill
3. Dive
4. Shape Of You
5. Perfect
6. Galway Girl
7. Happier
8. New Man
9. Hearts Don't Break Around Here
10. What Do I Know?
11. How Would You Feel (Paean)
12. Supermarket Flowers

Deluxe: +

1. Barcelona
2. Bibia Be Ye Ye
3. Nancy Mulligan
4. Save Myself

Dotychczasową dyskografię Eda Sheerana zamyka album „x” z 2014 roku, który w Polsce uzyskała status diamentowy za sprzedaż ponad 100 tys. egzemplarzy. Promując ten materiał, Ed dał niesamowity koncert na stołecznym Torwarze. Do tej pory młody wokalista sprzedał ponad 23 mln. płyt na całym świecie. Jego klipy na oficjalnym kanale na YouTubie obejrzano ponad 3,6 mld. razy! Jeszcze lepiej przedstawiają się osiągnięcia streamingowe Eda. Wszystkie jego utwory odtworzono w tym formacie aż 9,4 mld. razy. 
M. Pras: Warner Music Poland

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz