środa, 7 września 2016

VIRGIN reaktywowany! Teledysk do najnowszego singla już w sieci!

Doda oraz Tomasz Lubert po latach znowu pracują razem pod szyldem Virgin. Efektem tej współpracy jest singlowa kompozycja „Hard Heart”, która w polskiej wersji nosi tytuł „Niebezpieczna Kbieta”.

Utwór w wersji anglojęzycznej spodobał się samemu Slashowi, z którym Doda miała przyjemność wystąpić na scenie, gdy charyzmatyczny gitarzysta Guns N’Roses gościł w Polsce ze swoim zespołem.
Piosenka „Niebezpieczna Kobieta” znajdzie się w najnowszym filmie Patryka Vegi „Pitbull. Niebezpieczne kobiety”, którego premiera odbędzie się w listopadzie. Wcześniej, bo w październiku, pojawi się nowa płyta Virgin. Znajdą się na niej zarówno premierowe utwory, jak i stare przeboje.
Oprócz Dody i Tomka Luberta Virgin tworzą obecnie także: ceniony perkusista Piotr „Pniaq” Pniak (m.in. Proletaryat, Reni Jusis, Patrycja Markowska, Małgorzata Ostrowska) i basista Piotr Olszewski. 
Przez siedem lat istnienia grupa Virgin nagrała trzy albumy, z których drugi – „Bimbo” (2004), osiągnął pierwsze miejsce listy OLIS i pokrył się złotem, a trzeci – „Ficca” (2005), również znalazł się na szczycie notowania zestawienia bestsellerów płytowych w Polsce oraz osiągnął status podwójnej platyny. Z wymienionych tytułów pochodzą wielkie przeboje Virgin – „Dżaga”, „Nie zawiedź mnie”, „Kolejny raz", „Szansa”, „Znak pokoju”, „2 bajki”. 
W 2007 roku drogi Dody i Tomka Luberta rozeszły się. Wokalistka rozpoczęła udaną karierę solową, w trakcie której wydała dwie płyty („Diamond Bitch”, „7 pokus głównych” – obydwie uzyskały status platynowych), wystąpiła w filmie oraz licznych programach telewizyjnych. Stała się też jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci w polskim show-biznesie.
Z kolei Tomek założył zespoły Video i Volver, z którymi odniósł spore sukcesy. Nagrał też pierwszy, sygnowany władnym nazwiskiem krążek o wymownym tytule „Z miłości do muzyki”. Właśnie na tym wydawnictwie znalazł się kolejny wspólny kawałek Tomka i Dody pt. „Hej”.


 
 

Universal Music Polska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz