środa, 7 września 2016

Nowy album UKEJE już 30 września!

Damian Ukeje w 2011 roku wygrał program I edycję The Voice Of Poland. Rok później wydał swój debiutancki album, zatytułowany po prostu „Ukeje”. W 2013 otrzymał nominację do nagrody Fryderyk w kategorii Debiut Roku.

Ma za sobą koncerty w największych miastach w Polsce, trasę z zespołem Coma oraz udział we wszystkich największych festiwalach. Pomysły na drugą płytę powstały w zaledwie trzy tygodnie, na co bez wątpienia wpływ miało wyjątkowe muzyczne porozumienie, jakie łączy Ukeje i producenta Kubę Mańkowskiego. Materiał nagrywany był pod koniec 2015 i początku 2016 roku w Gdyni, w studiu Sounds Great Promotion. „Trochę trudno jest mi określić dokładny kierunek, w którym podąża twórczość Ukeje na nowej płycie. Nie sposób tego zaszufladkować, muzyka jest wielowarstwowa i zróżnicowana” – komentuje artysta.
 
Cały album dotyka spraw ważnych i prawdziwych, a każdy odbierze go po swojemu poprzez własną wrażliwość. Oprócz Damiana, teksty przygotowali również Sarsa, Zofia Jaworowska oraz Piotr Rogucki. Pierwszym singlem zapowiadającym wydawnictwo jest utwór „Film”, właśnie z tekstem wspomnianego Piotra Roguckiego. 


„Jeszcze kilka lat temu moim marzeniem było spotkanie osobiste z Comą, a dziś singiel promujący drugi album UKEJE, uskrzydla tekst napisany przez Piotra. Z Piotrkiem wszystko zdarzyło się nagle. Poznaliśmy się dwa lata temu podczas wspólnej trasy koncertowej. Zawsze chciałem z nim podziałać muzycznie i proszę! Byłem ciekaw jak odbierze nowe dźwięki Ukeje, ale  nie spodziewałem się, że tak mu się spodoba. Od słowa do słowa padł temat napisania tekstu. Dużo rozmawialiśmy o kierunku i wrażliwości muzycznej. I trafił.
Jak napisał sam Piotr: „masz tu i kawałek Szczecina, i stan spełnienia i  dystansu do rzeczywistości; poczucie szczęścia i równowagę i smutek. To  ciepły, szczery tekst o unikalnej chwili objawionego szczęścia że wszystko jest na swoim miejscu -  tak jak sugerowałeś, ale po mojemu”. 

 
Tytuł albumu „ỤZỌ” pochodzi z języka nigeryjskiego, a dokładnie z dialektu Igbo i oznacza „Drogę”. Cała płyta opisuje podróż przez różne aspekty życia, wewnętrzne przemiany, a wykorzystanie nazwy w rodzimym języku ojca artysty jest pięknym podsumowaniem przebytej drogi…
„ỤZỌ”  w sprzedaży dostępna będzie od 30 września!
Universal Music Polska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz