sobota, 27 sierpnia 2016

Nagrody Eska Music Awards 2016 rozdane!

Jubileuszowa, XV gala Eska Music Awards już za nami! Po raz czwarty wydarzenie zorganizowano w Szczecinie, mieście, które w 2013 roku przyciągnęło rekordową frekwencję pod sceną oraz przed telewizorami. I tym razem, również Arena Azoty wypełniona była po brzegi.
Wręczonych zostało siedem statuetek EMA plus ósma, specjalna dla Alana Walkera - głównego gościa tegorocznej uroczystości.
Największą ilość nagród, bo aż dwie zdobyła Sylwia Grzeszczak w kategoriach: Najlepsza Artystka i EskaTV Award - Najlepsze Video. Wokalistka zaskoczyła publiczność aranżacją swojego najnowszego singla „Tamta Dziewczyna”, dodając dupstepowe brzmienia z elementami rapu. Warto wspomnieć, że Sylwia Grzeszczak jest właścicielką największej liczby statuetek Eska Music Awards, łącznie z otrzymanymi wczoraj ma ich już dziewięć. Margaret, którą fani wyróżnili w kategorii EskaGO Award - Najlepszy Artysta w Sieci, zaśpiewała premierowo utwór „Elephant”, będący zapowiedzią jej drugiej solowej płyty. Ciekawym zaskoczeniem okazał się także występ polskiego producenta C-BooLa oraz wokalistki znanej z „Never Go Away”, która na Eska Music Awards przyleciała z Wietnamu. Nie zabrakło też występów wcześniej wspomnianych artystów z zagranicy. Rosyjski duet Filatov & Karas wykonali własną wersję przeboju z 1988 roku - „Tell It To My Heart”, Jasmine Thompson urzekła swoim czarującym, delikatnym wokalem, a LP zachwyciła piosenką „Lost On You”. Koncert zamknął Alan Walker i Iselin Solheim, którzy wykonali hit „Faded” i „Sing Me To Sleep”.


Nagrodzeni w poszczególnych kategoriach:

Radiowy Debiut Roku: Antek Smykiewicz
Najlepsza Artystka: Sylwia Grzeszczak
EskaGO Award - Najlepszy Artysta w Sieci: Margaret
Najlepszy Artysta: Dawid Podsiadło
EskaTV Award - Najlepsze Video: Sylwia Grzeszczak
Najlepszy Zespół: Video
Najlepszy Hit: C-BooL

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz