środa, 27 lipca 2016

LP: Nowa EP-ka już dostępna w serwisach cyfrowych

„Jesteśmy u progu narodzin wielkiej gwiazdy. Ma tak unikalną charyzmę, którą potrafi urzec ogromną publiczność” - Wall Street Journal.

„LP należy do tego gatunku artystów, którzy sprawiają, że sala pełna publiczności wstrzymuje oddech, a pod koniec występu wszyscy zrywają się z krzeseł do owacji na stojąco” - LA Times.

„Nowa wielka postać na rockowej scenie? Tak – to ona!” – ELLE.

Urodziła się w Nowym Jorku, ale od roku 2010 za swój dom ma Los Angeles. LP, czyli naprawdę Laura Pergolizzi, ma olbrzymi talent kompozytorski, z którego korzystały już takie sławy jak Rihanna, Rita Ora, Backstreet Boys czy Christina Aguilera. Ale jest też wokalistką, która od 2001 roku wytrwale pracuje na własne nazwisko. Udało jej się zwrócić uwagę dużej wytwórni, która podpisała z nią kontrakt w 2014 roku, na wydanie trzeciego w jej karierze albumu „Forever For Now”, który dał jej zasłużony sukces i uznanie recenzentów. Najnowsza singlowa propozycja wybitnie utalentowanej i obdarzonej niezwykle przejmującym głosem amerykańskiej wokalistki i kompozytorki LP, nosi tytuł „Lost On You”. To pozycja obowiązkowa dla wszystkich, którzy uwielbiają piękne, ambitne i nastrojowe piosenki!

 
 
Niebawem w sprzedaży pojawi się czwarta płyta LP, a poprzedza ją EP-ka „Death Valley”. Minialbum zawiera przebojową kompozycję „Muddy Waters”, wykorzystaną w głośnym serialu stacji Netflix - „Orange Is The New Black” oraz „Lost On You”, aktualnie podbijający serca polskich słuchaczy.
„EP-kę »Death Valley« przygotowałam w zasadzie tak samo jak poprzednią płytę, z tą tylko różnicą, że teraz dopracowaliśmy od razu piosenki w wersjach demo zamiast zaczynać od początku. Pracowałam ze wspaniałymi ludźmi, niesamowicie utalentowanymi, i nie chciałam ryzykować, że kawałki będą przekombinowane pod kątem produkcji. Wypracowaliśmy wspaniałą energię, dzięki czemu udało nam się zachować spontaniczność utworów” – mówi LP o przygotowaniu premierowego materiału.

Owi wspaniali współpracownicy, to między innymi Mike Del Rio z POWERS i Nate Campany, współautor kilku tytułów. Oprócz wymienionych wcześniej nagrań na EP-kę trafiły również tytułowa kompozycja, będąca ukłonem LP dla lubianego przez nią zespołu The Replacements. Jest też słodko-gorzka w wymowie piosenka „Strange”.

„Z natury staram się być wesołą osobą i pisać piosenki, tak jakbym przeżywała to samo, co inni. Podoba mi się to, że muzyka łączy ludzi. Numer »Strange« w zasadzie napisał się sam” – opowiada Laura.

Jedno jest pewne, LP ciężko pracowała na to, aby dojść do miejsca, w którym się obecnie znajduje. Pomimo tego, że osiągnęła już sporo jako kompozytorka i mogłaby z powodzeniem tę karierę kontynuować, jest ambitna i niespełniona. Chce więcej dokonać jako wokalistka, na swoje własne konto. Czasami piosenki LP piszą się niemalże same, jak na „Death Valley” Laura tylko umiejętnie pomaga im się narodzić. Steruje tym, co wychodzi z jej wyobraźni, a więc opowieściami zarówno o bolesnych, jak i radosnych doświadczeniach. EP-ka stanowi wspaniałą i intrygującą zapowiedź tego, co czeka nas na czwartym wydawnictwie Amerykanki.


Tracklista: 

1. Muddy Waters
2. Lost On You
3. Strange
4. Death Valley
5. Other People
6. Lost On You (Harvard And Stone Session)
 


Universal Music Polska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz