sobota, 18 czerwca 2016

Gracjan Kalandyk debiutuje z singlem „Chodź”!

„Chodź” to pierwszy singlowy numer z debiutanckiej płyty Gracjana Kalandyka. Zarówno muzyka, jak i słowa są dziełem młodego artysty.  Co ciekawe, to pierwszy tekst, jaki Gracjan popełnił po polsku. Premiera albumu planowana jest na jesień br.

 Do singla został zrealizowany wideoklip, który utrzymany jest w lekko baśniowej tonacji. Przepiękne krajobrazy połączone są w nim z przyciągającymi uwagę elementami świata baśniowego. Owa baśniowość będzie przebijać również w kolejnych teledyskach Gracjana.

„Nad klipem pracował zespół młodych, pełnych pasji i zaangażowania osób. Klika dni spędzonych w malowniczych miejscach nie były dla nich pracą, lecz przede wszystkim chęcią stworzenia wyjątkowego obrazu, który ukazuje piękno, delikatność, ulotność i emocje” – opowiada Kalandyk.

Przy pracy nad klipem swój udział również mieli między innymi Fismoll i Leski.
Gdy miał 10 lat sięgnął po gitarę. Sześć lat później, gdy instrument miał już dobrze opanowany, zaczął pisać piosenki. Dziś ma 23 lata i jest jedną z wielkich nadziei polskiej muzyki. Co warte jest podkreślenia, Gracjan sam nauczył się grać na gitarze, a także śpiewać. Muzyka zawsze była mu bliska, bo otaczała go od dziecka w rodzinnym domu. Równie dobrze potrafi grać na gitarze akustycznej, gitarze elektrycznej, fortepianie i gitarze basowej. Muzykę zgłębia obecnie na Akademii Muzycznej w Gdańsku, na której jest na III roku wokalistyki jazzowej i estradowej. Naukę przeplata z koncertami, które gra od 2015 roku ze swoim stałym składem muzyków, będących jednocześnie wypróbowanymi przyjaciółmi. Gracjan miał już okazję dzielić scenę z takimi tuzami jak Dżem, Marek Piekarczyk i TSA, Margaret, Justyna Steczkowska.
Choć obowiązków nie brakuje, Gracjan znalazł czas na napisanie utworów na debiutancką płytę, która ukaże się nakładem Universal Music Polska. Nagrania odbywają się w Warszawie, zaś za brzmienie piosenek odpowiada Robert Amirian, w przeszłości wokalista legendy polskiego rocka progresywnego, grupy Collage - od lat ceniony producent, współpracujący między innymi z takimi artystami jak: Fismoll, Ewa Farna, Ania Szarmach, Kari, Kasia Kowalska, Anita Lipnicka, Kayah, Mietek Szcześniak czy Kuba Badach.
Inspiracją dla młodego, utalentowanego artysty są między innymi Sting, U2, Ben Howard i Ed Sheeran. Jak ujawnia sam Gracjan, debiut będzie najbliższy dokonaniom ostatnich dwóch wymienionych gwiazd. Będzie dużo liryczności, szczerości, życiowych, mądrych tekstów. Utwory będą przepełnione delikatnością, a także nostalgią. Czyli innymi słowy, będą stanowić odbicie koncertowego oblicza Gracjana. Oblicza, z którego bije mnóstwo pozytywnych wibracji, udzielających się także odbiorcom jego muzyki. 

 
 
 
 
PR: Universal Music Polska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz