sobota, 4 czerwca 2016

53. KFPP Opole 2016: Dzień II [PROGRAM]

Dziś wieczirem od godz. 20:30, w ramach 53. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu odbędą się dwa koncerty – „SuperPremiery” i „SuperJedynki” – w stylistyce „Teleexpressu”, jednego z najbardziej popularnych programów TVP1, który w tym roku obchodzi jubileusz 30 lat swojego istnienia. Poprowadzi je Teleexpressowa ekipa w składzie: Beata Chmielowska-Olech, Marek Sierocki i Maciej Orłoś. Reżyserem i autorem scenariusza obu sobotnich koncertów jest Radek Kobiałko. 

W tym roku do „SuperPremier”, jednego z najstarszych koncertów Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, zgłosiło się 187 wykonawców. W drodze eliminacji  komisja konkursowa złożona z przedstawicieli  TVP1, Polskiego Radia  oraz przedstawiciela Miasta Opole wyłoniła 10 artystów, których utwory mają szansę stać się hitami lata. O zwycięstwo walczyć będą: Kasia Wilk, Szymon Chodyniecki, Mateusz Mijal, Mesajah, Janusz Radek oraz zespoły: Wilki, Varius Manx i Kasia Stankiewicz, Red Lips, Feel i Loka oraz dodatkowo, jako jedenasta – Dominika Barabas, którą - zgodnie z regulaminem konkursu „SuperPremiery” - Telewizja Polska zaprosiła do udziału w koncercie. 
Podczas koncertu z recitalem wystąpi Halina Frąckowiak, której gwiazda została odsłonięta dzisiaj w Opolskiej Alei Gwiazd, a także laureat nagrody Grammy - Włodek Pawlik z zespołem, który wykona medley największych polskich przebojów 30-lecia „Teleexpressu”. 
Koncert „SuperJedynek” wypełnią wizytówki wykonawców przygotowane i prezentowane w Teleexpressowym stylu przez Marka Sierockiego. Pojawią się też unikalne, archiwalne materiały pokazujące gwiazdy koncertu, czy też samych prowadzących sprzed wielu lat. Będzie to sentymentalna podróż pełna humoru, gwarantująca dobrą zabawę. Podczas koncertu wystąpią m.in.: Pectus, Kombii, Stanisława Celińska, Marcelina, Sarsa, Michał Szpak, Kortez, Andrzej Piaseczny i Ania Dąbrowska. 

Początek drugiego dnia opolskiego festiwalu o 20:30 w TVP1 oraz TVP Polonia. 
W br. aby zagłosować podczas koncertów „SuperPremiery” i „SuperJedynki, należy pobrać specjalnie przygotowaną aplikacje na smartfony - POBIERZ TERAZ


PR: TVP1

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz