sobota, 28 maja 2016

Koncert RADIOWY PRZEBÓJ ROKU [Polsat SuperHit Festiwal 2016]

Sarsa i „Naucz mnie”, Margaret z hitem „Heartbeat”, Natalia Nykiel z piosenką „Bądź duży”, zespół Enej i ich „Zbudujemy dom”, LemON z „Jutrem”, zespół IRA z „Wybacz”, Grzegorz Hyży i jego „Pusty dom”, Kasia Popowska z przebojem „Lecę tam”, Antek Smykiewicz - „Pomimo burz”. To między innymi utwory tych wykonawców należą do najczęściej granych w ciągu ostatniego roku w ponad 80  ogólnopolskich, regionalnych i lokalnych rozgłośniach radiowych. Wzorem ubiegłego festiwalu będziemy mogli usłyszeć dzisiejszego wieczoru podczas Polsat SuperHit Festiwal 2016. Listę najchętniej emitowanych przebojów, podobnie jak przed rokiem, opracowała dla ZPAVu, partnera Festiwalu, międzynarodowa firma BMAT, zajmująca się monitorowaniem nagrań muzycznych i teledysków w stacjach radiowych i telewizyjnych w ponad 50 krajach na  świecie. Koncert poprowadzą: Aleksandra Szwed, Maciej Dowbor, Maciej Rock i Kabaret Skeczów Męczących.
Pierwsza edycja koncertu „Radiowy Przebój Roku” dostarczyła niezapomnianych, emocjonujących muzycznych doznań. Nie inaczej będzie i w tym roku. Widzowie i zgromadzona w Operze Leśnej publiczność będą mieli niepowtarzalną okazję, by nie tylko zachwycać się brzmieniem największych hitów, ale i zobaczyć swoich ulubionych wykonawców. Poznamy też „Złotą Trójkę” -  artystów, których utwory znalazły się w ścisłej czołówce najchętniej granych w radiowych rozgłośniach. Największe przeboje, niezwykła energia i świetna zabawa - to wszystko czeka nas w drugim dniu Polsat SuperHit Festiwal 2016.

Koncert „Radiowy Przebój Roku” to doskonała kompilacja utworów, które zna cała Polska. Obchodzący swoje 30-lecie istnienia zespół IRA wykona swój największy przebój „Wybacz”, będący swoistym mixem electro-popu i gitarowego brzmienia. Muzyczne odkrycie Telewizji Polsat z 2012 r., czyli zwycięzca 3. edycji  programu „Tylko Muzyka. Must Be the Music” - zespół LemON wystąpi ze swoim hitem „Jutro”. Grzegorz Hyży zaśpiewa utwór z płyty Grzegorz Hyży&Tabb „Z całych sił” - „Pusty dom”, piosenkę, która na POPliście RMF FM była notowana aż 43 razy! Margaret zaprezentuje przebój „Heartbeat” z platynowego już albumu „Add the Blonde”.  Natomiast pierwsza piosenkarka, która uruchomiła ruch „me singing” w polskim Internecie, Kasia Popowska pojawi się na sopockiej scenie z piosenką „Lecę tam”. Folkowy zespół Enej zaśpiewa goszczący trzykrotnie na szczycie listy Darka Maciborka utwór „Zbudujemy dom” oraz notowany na niej przez 11 tygodni „Kamień z napisem LOVE”. „Pomimo burz” to niekwestionowany hit półfinalisty 7. edycji „Tylko muzyka. Must be the music” Antka Smykiewicza. Teledysk do singla ma na swoim koncie ponad 20 milionów odsłon. Z kolei Tabb i Sound’n’Grace przypomną „Na pewno” i singiel „Dach”, zwiastujący płytę, będący zwieńczeniem ich współpracy. Uhonorowany statusem diamentowego, łączący alternatywne korzenie artystki ze szlachetnym popem utwór „Naucz mnie” zaserwuje Sarsa. Teledysk do tej piosenki stał się w ciągu miesiąca od publikacji najchętniej udostępnianym klipem w Polsce. Nie zabraknie też Video z ich słynnym „Wszystko jedno” i muzyków zespołu Loka, którzy wykonają utwór z repertuaru Rotary „Na jednej z dzikich plaż”. Hipnotyzująca wokalistka Blue Cafe Dominika Gawęda zaśpiewa promujący płytę „Freshair” przebój „Zapamiętaj”. Dotarł on do drugiego miejsca na POPliście RMF FM. Identyczne miejsce w tym zestawieniu zajęła kompozycja „Sam na sam” Szymona Chodynieckiego, którego również będzie można zobaczyć na deskach Opery Leśnej. A na deser pokryty potrójną platyną singiel finalistki jednego z ogólnopolskich talent show Natalii Nykiel, pt. „Bądź duży”. Warto dodać, że tekst do tej piosenki oraz muzykę napisała sama wokalistka.
Które hity znajdą się w pierwszej trójce najczęściej granych utworów?
Start o 21:00 w telewizji Polsat.


PR: Biuro Prasowe Festiwalu

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz