sobota, 28 maja 2016

20-lecie Ani Wyszkoni

Anna Wyszkoni - optymistka, choć wciąż pełna melancholii w życiu i w swoich piosenkach. Zawsze szczera, zawsze otwarta na ludzi, z katalogiem ważnych moralnych zasad, którym stara się być wierna. Do tego niezwykle uparta i ambitna. Na koncie ma w sumie dziewięć płyt długogrających, przeboje i wyróżnienia, wielkie zwycięstwa i małe porażki. Największą radością jest dla niej rodzina: syn Tobiasz i córeczka Pola, a 20 lat, które spędziła występując na scenach w całej Polsce, podsumuje mini recitalem drugiego dnia Polsat SuperHit Festiwal 2016.

- „Wolę zaryzykować upadek i iść do przodu, niż stać w jednym, bezpiecznym miejscu i nie zdobyć nic. Kocham kolejne życiowe wyzwania” – mówi w rozmowie z Iloną Adamską artystka.


W życiu bardzo spokojna, a nawet odrobinę nieśmiała, dopiero na scenie pokazuje, na co naprawdę ją stać, bo to właśnie scena i muzyka są jej największą, obok rodziny pasją.

Anna Wyszkoni zadebiutowała w 1998 roku wraz z ukazaniem się pierwszego albumu formacji Łzy, zatytułowanego „Słońce”. W sumie z zespołem nagrała sześć płyt, dwie z nich uzyskały status platynowych, trzy - złotych. Anna wyśpiewała największe przeboje Łez: „Agnieszka już dawno...", „Narcyz się nazywam”, „Jestem jaka jestem", „Oczy szeroko zamknięte" czy „Gdybyś był". Oficjalnie współpracę z zespołem zakończyła w listopadzie 2010 roku.
W czerwcu 2009 roku Anna zadebiutowała solowym albumem „Pan i Pani”. Tak mówiła wtedy o swojej płycie: - Jest łagodniejsza, bardziej delikatna. Mniej w niej melancholii i ostrych gitar, więcej optymizmu i zwykłej kobiecej radości. Faktycznie ten album pokazał nowe, bardziej popowe oblicze wokalistki, które bardzo przypadło do gustu jej fanom. W listopadzie 2010 roku ukazała się jej platynowa reedycja, zawierająca dwie premierowe kompozycje: „Nigdy nie będę twoja”, „Nic mnie nie rusza” oraz cover Maanamu „Raz dwa raz dwa”, wykonywany często przez Anię i jej zespół na koncertach. To właśnie koncerty są dla niej najważniejsze. - Uwielbiam kontakt z publicznością – przyznaje wokalistka. Dziś „Pan i Pani” ma już status podwójnej platyny, podobnie jak wydany w 2012 roku album „Życie jest w porządku”. To właśnie z tego krążka pochodzą kolejne przeboje wokalistki: „Biegnij przed siebie” czy „Zapytaj mnie o to kochany”. To między innymi te piosenki Anna Wyszkoni wykona w mini recitalu podczas Polsat SuperHit Festiwal 2016. Koncert poprowadzą Paulina Sykut – Jeżyna i Kamil Baleja z RMF FM. Start o 23:05 w telewizji Polsat.


PR: Biuro Prasowe Festiwalu

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz