piątek, 29 maja 2015

RUSZA POLSAT SUPERHIT FESTIWAL 2015

Najchętniej słuchane polskie przeboje, najczęściej kupowane  polskie albumy w sklepach i Internecie oraz najbardziej popularni artyści! „Koncert Platynowy”, 20 lat „Luksusu” Szwagierkolaski, recital uwielbianej Beaty i Bajmu oraz jubileusz górali z Zakopower, radiowe „Radiowy Przebój Roku – Super Hit FM” i „Sopocki Hit Kabaretowy” – oto program pierwszej edycji Polsat SuperHit Festiwal 2015. Na widzów spragnionych najlepszej rozrywki w Operze Leśnej w Sopocie i przed telewizorami czekają dwa dni z energetyczną polską muzyką, a trzeciego dnia - wielka kabaretowa prywatka. Polsat SuperHit Festiwal  to nowy festiwal Telewizji POLSAT, którego pierwsza edycja odbędzie się w dniach: 29-31 maja.

Koncert Platynowy otworzy Polsat SuperHit Festiwal 2015!
W „Koncercie Platynowym” usłyszymy artystów, których płyty w 2014 roku uzyskały co najmniej status platynowych i osiągnęły najwyższe wyniki sprzedaży, i to zarówno tej cyfrowej, jak i tradycyjnej. To właśnie o tych albumach – często już przed ich premierą -  mówiło się najgłośniej. To o nich gorąco dyskutowali muzyczni dziennikarze i recenzenci, a co najważniejsze - na te płyty czekali słuchacze i fani. To właśnie w tym koncercie, podczas Polsat SuperHit Festiwal 2015, uhonorowani zostaną artyści, których albumy są dziś platynowe!
„Koncert Platynowy” otworzy zespół HEY – król polskiej platyny, legenda rodzimej rockowej sceny alternatywnej, który 2 lata temu podczas Sopot TOPtrendy Festiwal obchodził z nami swój jubileusz 20–lecia istnienia. HEY to niekwestionowany lider na liście ZPAV (Związek Producentów Audio-Video) pod względem ilości platynowych płyt. 21 maja 1995 roku zespół został uhonorowany pierwszą w historii polskiej fonografii platynową płytą za sprzedaż albumu „Ho!”, która ostatecznie pokryła się potrójną platyną. Łącznie HEY ma na koncie 16 platynowych płyt, w tym kilka wielokrotnych.

W koncercie platynowym, wystąpią:
Piersi za album „Piersi i Przyjaciele 2”
Rafał Brzozowski za album „Tak Blisko”
Dawid Kwiatkowski za album „Pop&Roll”
LemON za album „Scarlett”
Mela Koteluk za album „Migracje”
Sylwia Grzeszczak za album „Komponując Siebie”
Donatan i Cleo za album „Hiper / Chimera”
Enej za album „Folkhorod”
Dawid Podsiadło za album „Comfort And Happiness”
Artur Rojek za album „Składam Się Z Ciągłych Powtórzeń”

Start o 20:05, transmisja w telewizji POLSAT. Polecam!


Materiały: Biuro prasowe festiwalu

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz